Nr projektu. 312

Rewitalizacja jeziora na Osiedlu Pawłowice - III etap - budowa amfiteatru oraz systemu nawodnienia [WBO. 2020]

Głosów: 999

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Marta Pyrcz

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie budowy amfiteatru wraz z zadaszeniem, oświetlenia, małej architektura, elementów systemu małej retencji. Konieczne będzie dalsze etapowanie prac, które zostanie ustalone z Liderem na etapie opracowywania projektu budowlano wykonawczego dla etapu III. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
W załączniku nr 3 znajduje się stanowisko części mieszkańców osiedla Pawłowice dot. przedmiotowego projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie budowy amfiteatru wraz z zadaszeniem, oświetlenia, małej architektura, elementów systemu małej retencji.
Konieczne będzie dalsze etapowanie prac, które zostanie ustalone z Liderem na etapie opracowywania projektu budowlano wykonawczego dla etapu III. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

III etap rewitalizacji dotyczy budowy amfiteatru jako jednego z elementów koncepcji całościowej przebudowy terenów jeziora. Projekt zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Jeziorowej i Sasankowej, w naturalnym obniżeniu terenu. W skład założenia wchodzą: scena, widownia, maszty do montażu lekkiego zadaszenia, oświetlenie, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Miejsce to będzie wykorzystywane przez mieszkańców Pawłowic do organizacji imprez plenerowych takich jak koncerty, kino plenerowe, warsztaty taneczne i teatralne oraz lekcje w plenerze. Pozostała część środków zostanie przeznaczona na system nawodnienia jeziora - małej retencji według wcześniej przygotowanej dokumentacji projektowej (projekt WBO nr 320 z 2019r).

Uzasadnienie projektu

Ze środków pozyskanych z wcześniejszych projektów WBO nr 637 z 2018r oraz 320 i 8 z 2019r w I etapie opracowano dwie koncepcje na podstawie których będą wykonane prace związane z usunięciem elementów betonowych i istniejących pomostów, wykonanie nowych ciągów pieszych i wyrównanie istniejących. W II etapie zaplanowano oczyszczenie dna i brzegów jeziora oraz wykonanie dokumentacji projektowej systemu nawodnienia. III etap rewitalizacji jest kontynuacją poprzednich projektów WBO i jest odpowiedzią przede wszystkim na oczekiwania społeczności lokalnej osiedla - realizacją założeń całościowej koncepcji. Jednocześnie projekt pozwoli wykonać system nawodnienia - małej retencji co w przyszłości zapobiegnie wysychaniu i degradacji jeziora.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjentami projektu są mieszkańcy Osiedla Pawłowice oraz wszyscy odwiedzający zielone tereny wokół jeziora, grupy "morsów" korzystające z akwenu zimą oraz wędkarze i rowerzyści.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

10000 osób

Elementy projektu

1 x scena amfiteatru
30 x siedziska - ławki amfiteatralne
3 x maszty do montażu zadaszenia
2 x oświetlenie
2 x stojaki rowerowe
1 x kosze na śmieci
1 x elementy systemu małej retencji

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Projekt dotyczy jeziora na Osiedlu Pawłowice

Osiedle: Pawłowice

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

999

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 999
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 550
Mężczyźni 449

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.