Nr projektu. 291

Rewitalizacja podwórka w kwadracie ulic Sienkiewicza, Górnickiego, Benedyktyńska, Sępa-Szarzyńskiego (Śródmieście) [WBO. 2020]

Głosów: 86

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Luiza Szpala

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem budowy wiat śmietnikowych, ponieważ nie mogliby z nich korzystać wszyscy mieszkańcy Wrocławia, a więc projekt nie jest ogólnodostępny. W związku z powyższym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt. 7) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem budowy wiat śmietnikowych, ponieważ nie mogliby z nich korzystać wszyscy mieszkańcy Wrocławia, a więc projekt nie jest ogólnodostępny. W związku z powyższym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt. 7) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 290, 291. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Na podwórku zostaną wydzielone strefy rekreacyjna z placem zabaw dla dzieci i ławkami do siedzenia oraz z wyznaczonymi miejscami parkingowymi. Konieczna jest instalacja oświetlenia w postaci latarni ok. 8-10 na cały teren. Dodatkowo konieczne jest ustawienie 2 kubłów na psie odchody. Istotną częścią projektu jest utwardzenie nawierzchni i wyznaczenie dróg wewnętrznych. Dopełniającymi elementami mogą być nasadzenia zielone, które sprawią że podwórko będzie jeszcze bardziej cieszyć oko.

Uzasadnienie projektu

W obecnym stanie podwórko wygląda bardzo źle, jest od lat zaniedbane, a na remont przeprowadzony przez gminę Wrocław nie ma co liczyć. Na środku podwórka znajduje się jedno wielkie bajoro z nigdy nie wysychającej kałuży, otwarte kubły na śmieci, z których wywalają się śmieci, sprzyjają rozmnażaniu się wszech obecnych szczurów. Brak jest wyznaczonych dróg, miejsc postojowych, jednym słowem podwórko jest w stanie tragicznym i odstrasza swoim wyglądem.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy kamienic i budynków w kwadracie wymienionych ulic oraz mieszkańcy pobliskich budynków, mogący skorzystać z powstałej infrastruktury.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Około 1300 osób.

Elementy projektu

2 x kubły na psie pozostałości
1 x plac zabaw
10 x oświetlenie
2 x utwardzenie nawierzchni

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Śródmieście, ul. Sienkiewicza, Górnickiego, Benedyktyńska, Sępa-Szarzyńskiego.

Osiedle: Plac Grunwaldzki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

86

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 86
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 50
Mężczyźni 36

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.