Nr projektu. 219

Ogród Doświadczeń [WBO. 2020]

Głosów: 561

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Remigiusz Durka

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. W ramach WBO 2018 została opracowana koncepcja zagospodarowania terenu z urządzeniami fizycznymi oraz lapidarium, w 2019r. zrealizowano jedno urządzenie ”Zwierciadła akustyczne”. W ramach inwestycji należy opracować projekt zagospodarowania dla całego terenu w oparciu o istniejącą koncepcję z podziałem na etapy i realizacja etapu I – dopiero na etapie kosztorysu inwestorskiego będzie możliwe określenie zakresy przedmiotowego etapu. Szacunkowy koszt realizacji I etapu inwestycji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. W ramach WBO 2018 została opracowana koncepcja zagospodarowania terenu z urządzeniami fizycznymi oraz lapidarium, w 2019r. zrealizowano jedno urządzenie ”Zwierciadła akustyczne”. W ramach inwestycji należy opracować projekt zagospodarowania dla całego terenu w oparciu o istniejącą koncepcję z podziałem na etapy i realizacja etapu I – dopiero na etapie kosztorysu inwestorskiego będzie możliwe określenie zakresy przedmiotowego etapu. Szacunkowy koszt realizacji I etapu wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

Po realizacji projektu Zwierciadeł Akustycznych chcemy rozszerzyć koncepcję zagospodarowania całego Bulwaru im. J. Zwierzyckiego innymi instalacjami edukacyjno-naukowymi, m. in. instalacją z opóźnionym dźwiękiem, platformą obrotową, zegarem słonecznym, segmentem ze złudzeniami optycznymi, a także lapidarium geologicznym z kamieniami wydobytymi na Dolnym Śląsku oraz mini salą wykładową na wolnym powietrzu. W ramach dostępnych i pozostałych środków proponujemy realizację małej architektury i zieleni na terenie Bulwaru. Więcej o koncepcji i projekcie można przeczytać na stronie architektów: http://lax.com.pl/portfolio_page/the-boulevard-of-physicists/#!

Uzasadnienie projektu

Projekt Ogrodu Doświadczeń jest kolejnym etapem rozpoczętej inwestycji. Posiadamy już instalację Zwierciadeł Akustycznych i dokładny projekt koncepcyjny na resztę inwestycji. Realizacja projektu zrewitalizuje to miejsce, przyciągnie zarówno mieszkańców jak i turystów, będzie też miała istotny wpływ na edukację dzieci i młodzieży.

Grupa beneficjentów projektu

Rodziny z małymi dziećmi (weekendy), grupy szkolne (szkoła podstawowa/średnia) odwiedzające Uniwersytet Wrocławski, m.in. Wydział Fizyki i Astronomii oraz Instytut Geologiczny, turyści.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Biorąc pod uwagę 95 szkół podstawowych (dane z https://www.wroclaw.pl/szkoly-podstawowe), licząc średnio 3 klasy na poziomie 3-8 x średnio 20 uczniów daje więcej niż 25 tys. osób.

Elementy projektu

1 x Instalacja ze złudzeniami optycznymi
1 x Instalacja z opóźnionym dźwiękiem
1 x Lapidarium geologiczne
1 x Zegar Słoneczny
1 x Sala wykładowa na wolnym powietrzu

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Lokalizacja: Bulwar J. Zwierzyckiego przy moście Pomorskim (centrum miasta).

Osiedle: Nadodrze

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

561

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 561
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 318
Mężczyźni 243

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.