Nr projektu. 195

Plac zabaw pod Wieżą [WBO. 2020]

Głosów: 40

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 500 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Plac zabaw jest ogrodzony i należy dobrać takie urządzenia, które zmieszczą się na terenie. Koncepcją placu zabaw jest wyspa piratów. Wnioskowana przez Lidera strefa rekreacyjna dla starszych nie zmieści się na tym terenie z uwagi na odległości od granicy ulicy (musi być zachowana strefa bezpieczeństwa) - brak wykonalności technicznej - nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Plac zabaw jest ogrodzony i należy dobrać takie urządzenia, które zmieszczą się na terenie. Koncepcją placu zabaw jest wyspa piratów. Wnioskowana przez Lidera strefa rekreacyjna dla starszych nie zmieści się na tym terenie z uwagi na odległości od granicy ulicy (musi być zachowana strefa bezpieczeństwa) - brak wykonalności technicznej - nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji to 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.

Opis projektu

W cieniu drzew i starej wieży znajduje się niczym wyspa mały skwerek. Stwórzmy razem miejsce z dziecięcych marzeń. Może niech będzie to wyspa piratów gdzie można się wspinać po drabinkach niczym po drzewach w puszczy, a w piaskownicy ukryć skarb do którego prowadzi mapa tajemna, a może świat wyczarowany z Minecrafta, a może wieża w której chowają się księżniczki?
Proponujemy aby powstało urządzenie ze zjeżdżalniami i elementami do wspinaczki dla dzieci w różnym wieku. Na placu zabaw powinno być także kilka drążków i drabinek (dostosowane dla dzieci), duża piaskownica, ławki i kosze na śmieci, stojak na rowery.

Uzasadnienie projektu

Przy ul. Elbląskiej znajduje się plac zabaw. Aktualnie wymaga on modernizacji i dostosowania do potrzeb mieszkańców, a w szczególności dzieci w wieku 6-10 lat, dla których obecny plac zabaw jest już za mały a pozostałe place zabaw są jeszcze za daleko oddalone od domu, aby rodzice wyrazili zgodę na samodzielne dojście. Dzieci bawią się na ulicy i na terenach zielonych głownie na skwerku Elbląska/Hermanowska i modernizacja placu zabaw byłoby sposobem na bezpieczne zorganizowanie zabawy.
Celem projektu jest stworzenie przyjaznego i bezpiecznego miejsca pośród istniejącej zieleni (drzew dających cień) w którym zarówno dzieci i dorośli mogliby czerpać radość ze wspólnych spotkań, z uprawiania sportu i zabaw ruchowych na powietrzu.

Grupa beneficjentów projektu

Dzieci i dorośli - przede wszystkim mieszkańcy okolicznych ulic.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

500-1000

Elementy projektu

1 x urządzenie ze zjeżdżalniami dla dzieci
1 x stojak na rowery

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: działka Kuźniki AR_6, 71/10

Osiedle: Kuźniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

40

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 40
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 22
Mężczyźni 18

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.