Nr projektu. 158
Nowe dojście do Parku Tysiąclecia od strony ul. Rogowskiej [WBO. 2020]
Kategoria: piesze/rowerowe
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu: Elżbieta Bożena Olczyk
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie, jednak inwestycja może być poprowadzona tylko na działkach gminnych - do przejścia pod linią kolejową. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie, jednak inwestycja może być poprowadzona tylko na działkach gminnych - do przejścia pod linią kolejową. Szacunkowy koszt realizacji projektu to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Nowe dojście poprawi dostępności parku mieszkańców przylegających do niego osiedli: Nowy Dwór, Muchobór Wielki, Muchobór Mały, Żerniki i Kuźniki. Dojście w formie utwardzonego ciągu pieszo-rowerowego z oświetleniem i szpalerem drzew zapewni bezpieczne i sprawne wejście w strefę centralną parku, gdzie połączy się z istniejąca aleją parkową oraz zapewni dojście do realizowanego w ramach WBO 2019 parku zabaw dla dzieci. W szerszym zakresie umożliwi korzystanie z terenów rekreacyjnych parku a w przyszłości po wybudowaniu przejścia mostowego nad rzeką stanowić będzie element połączenia obu części parku i tym samym osiedli położonych w jego rejonie: Nowy Dwór, Muchobór Wielki, Muchobór Mały, Żerniki.
Uzasadnienie projektu
Wschodnia część parku posiada jedno urządzone wejście od strony toru rolkarskiego, bardzo odległe dla wielu mieszkańców pobliskich osiedli. Ponadto biegnąca od niego aleja spacerowa urywa się w centralnej części parku tuż przy istniejącym w nasypie kolejowym przejściu pod torami nie mając dalej kontynuacji. Dojście do Parku na przedłużeniu ul. Zemskiej w kierunku torów a dalej wzdłuż nasypu kolejowego aż do wspomnianego istniejącego przejścia w nasypie kolejowym pod torami i dalej do istniejącej alei parkowej zapewni szybsze i krótsze dojście do centralnej części parku a wraz z istniejącymi i planowanymi ścieżkami parkowymi utworzy jeden z głównych ciągów spacerowych.
Projekt na gruntach miejskich, zgodny z obowiązującym MPZP.
Grupa beneficjentów projektu
Mieszkańcy osiedli Nowy Dwór, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Kuźniki, Żerniki i innych osiedli położonych nieco dalej (np. Gadów).
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
około 40 000 użytkowników - mieszkańcy osiedli Nowy Dwór, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Kuźniki, Żerniki, Gadów i inni.
Elementy projektu
1 x ciąg pieszo-rowerowy (utwardzony) ul. Rogowska-przejście pod torami 260 m
1 x oświetlenie - wzdłuż ciągu
1 x zieleń (nasadzenia) - wzdłuż ciągu
1 x ścieżka parkowa (szutrowa) - na terenie parku 70 m
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Nowy Dwór
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.