Nr projektu. 113
Żeby boisko było blisko [WBO. 2020]
Kategoria: sport
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu: Magdalena Bulińska
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Dla wskazanego przez Lidera zakresu zasadne jest wykonanie również dodatkowo skoczni w dal. Obszar znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych. Prace projektowe oraz roboty budowlane należy prowadzić w uzgodnieniu z DWKZ. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Dla wskazanego przez Lidera zakresu zasadne jest wykonanie również dodatkowo skoczni w dal - ze względu na lokalizację skoczni w dal pomiędzy boiskiem EPDM a trawiastym, planowanym do przebudowy ze sztucznej trawy. Po wykonaniu boiska brak będzie możliwości wykonania skoczni w późniejszym terminie ze względu na brak dostępności frontu robót. W związku z powyższym do decyzji Lidera czy chce rozszerzyć zakres projektu o skocznię w dal. Obszar znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej zabytków archeologicznych. Prace projektowe oraz roboty budowlane należy prowadzić w uzgodnieniu z DWKZ.
Szacunkowy koszt realizacji projektu to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie realizacji projektu.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Opis projektu
Szkoła istnieje 56 lat. Do tej pory środki finansowe były głównie przeznaczane na remont budynku, dostosowanie piętra na potrzeb przedszkola oraz na rozbudowę szkoły. W roku 2017 został oddany do użytku nowy segment szkoły. Również w 2017 roku rozbudowano plac zabaw dla najmłodszych podopiecznych z Przedszkola nr 69. Ze względu na coraz bardziej zwiększającą się liczbę uczniów w szkole, zachodzi potrzeba rozbudowy bazy sportowej i wyjścia z lekcjami wychowania fizycznego na przystosowane do tego tereny zielone. Ze względu na lokalizację skoczni w dal pomiędzy boiskiem EPDM a trawiastym, planowanym do przebudowy ze sztucznej trawy, zasadne jest wykonanie dodatkowo skoczni w dal. Z nowejbazy sportowej tj. boiska ze sztuczną murawą oraz skoczni w dal korzystać będą przede wszystkim uczniowie szkoły, a po godzinach pracy szkoły, boisko będzie dostępne dla mieszkańców.
Uzasadnienie projektu
Ze względu na lokalizację skoczni w dal pomiędzy boiskiem EPDM a trawiastym, planowanym do przebudowy ze sztucznej trawy, zasadne jest wykonanie dodatkowo skoczni w dal. Po wykonaniu boiska brak będzie możliwości wykonania skoczni w późniejszym terminie ze względu na brak dostępności frontu robót. Rozbudowa bazy sportowej w postaci nowego boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą oraz skocznia w dal jest niezbędna do zapewnienia odpowiednich warunków
i odpowiedniego zaplecza sportowego do właściwej realizacji podstawy programowej wychowania fizycznego na poziomie szkoły podstawowej.
Grupa beneficjentów projektu
Uczniowie pod opieką nauczycieli oraz mieszkańcy osiedla Żerniki
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
4 000
Elementy projektu
1. Budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą
2. Budowa skoczni w dal
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Boisko ze sztuczną murawą wybudowane na trawiastym terenie będącym pod zarządem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10. Nr działki 32, arkusz mapy 41 Obręb Żerniki
Osiedle: Żerniki
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.