Nr projektu. 52

"MUŻEMUND - miasteczko rowerowe nad Ślęzą." [WBO. 2019]

Głosów: 323

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Jarosław Góral

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie opisanym w formularzu poprawkowym z zaznaczeniem, że w ramach realizacji inwestycji konieczne jest zapewnienie bezpiecznego dojścia do terenu rekreacyjnego. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

"Projekt został oceniony negatywnie, ze względu na brak wykonalności technicznej. We wskazanej lokalizacji, zachowując wymagane prawem odległości 20 m od torów kolejowych i 10 m od korony wałów przeciwpowodziowych, pozostanie zbyt mało miejsca na budowę miasteczka rowerowego. Ponadto do ww. terenu nie ma możliwości bezpiecznego dojścia i dojazdu. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. "

Opis projektu

Projekt dotyczy wybudowania miasteczka rowerowego, które zostanie wyposażone w elementy architektoniczne odzwierciedlające rzeczywisty ruch uliczny, takie jak: rondo, skrzyżowanie dróg z zainstalowaną sygnalizacją świetlną, przejazd tramwajowy i kolejowy , zwężenie jezdni, wszelkiego typu zakręty, przejazdy przez przejścia dla pieszych, zjazd na parking oraz inne elementy inżynierii ruchu. W miasteczku będzie też funkcjonować samoobsługowa stacja naprawy rowerów .

Uzasadnienie projektu

Projekt przyczyni się do upowszechnienia wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zasad poruszania się w ruchu drogowym rowerem. Miasteczko rowerowe to najlepsze miejsce do nauki zasad ruchu drogowego, a więc działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Grupa beneficjentów projektu

Dzieci, młodzież , każda osoba ,która chce podszkolić się z zasad poruszania się w ruchu drogowym rowerem.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

5 000

Elementy projektu

1 x Dokumentacja projektowa.
1 x Oznakowanie poziome i pionowe, wykonanie nawierzchni asfaltowej
1 x Sygnalizacja świetlna,rondo, skrzyżowanie jezdni z torami tramwajowymi oraz oświetlenie terenu wraz z wykonaniem przyłącza
1 x Samoobsługowe stacje naprawy rowerów
1 x Mała architektura: ławki, stojaki rowerowe , kosze na śmieci

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Nieruchomość gruntowa pomiędzy rzeką Ślęzą a linią nr 751 we Wrocławiu.

Osiedle: Nowy Dwór

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

323

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 323
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 178
Mężczyźni 145

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.