Nr projektu. 395
Zielone podwórka Wrocławia [WBO. 2019]
Kategoria: podwórka
Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym. Szacunkowy koszt inwestycji to 2 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Projekt dotyczy wzmocnienia zielonego charakteru dwóch wrocławskich podwórek. W kwadracie ulic Wandy/Powstańców Śląskich/Hallera/Krakusa chodzi o objęcie projektem strony południowej podwórka, do tej pory nierealizowanej w latach poprzednich, zaś na podwórku zamkniętym ulicami Kruczą, Mielecką, Połaniecką i Tarnobrzeską chodzi o jego całość. Projekt zakłada uporządkowanie zieleni, nasadzenia drzew i krzewów, rekultywację trawników, odnowienie alejek. Dodatkowo, na ul. Kruczej planuje się stworzenie miejsca spotkań (pergola), budowę domku dla dzieci oraz instalację małej architektury. Na obu podwórkach, tam, gdzie będzie to niezbędne, przewiduje się wymianę uszkodzonej nawierzchni i murków oraz uporządkowanie miejsc parkingowych.
Uzasadnienie projektu
Wnętrze podwórkowe przy ul. Hallera zgłaszane jest jako kontynuacja poprzednich edycji WBO (projekt 619 w roku 2017 oraz 661 w 2016 roku). Nie wszystkie planowane prace udało się dokończyć, stąd propozycja bieżącego projektu, kontynuującego zielone tradycje poprzedników.
Podwórko przy ul. Kruczej ma lata świetności za sobą, posiada jednak ono zielony charakter, który tym projektem chcielibyśmy uratować i dodatkowo wzmocnić. Niektóre elementy, takie jak krzywa nawierzchnia czy odpadające murki, zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, stąd realizacja projektu zakłada także ich odnowienie. Dodatkowo, budowa wiaty spotkań pozwoli na dalszą integrację mieszkańców, a odpowiedzią na potrzeby dzieci będzie budowa drewnianego domku.
Grupa beneficjentów projektu
Głównymi beneficjentami projektu są mieszkańcy kamienic sąsiadujących z wnętrzami podwórkowymi, których dotyczy projekt.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Ok. 1000 osób.
Elementy projektu
1. Stworzenie projektów zielonych podwórek (oba podwórka) 2
2. Wykonanie niezbędnych prac ziemnych (oba podwórka) 1
3. Odnowienie trawników, alejek (oba podwórka) 1
4. Nasadzenia zieleni (oba podwórka) 1
5. Odnowienie nawierzchni i murków (oba podwórka, podwórko Hallera w części PD) 1
6. Budowa wiaty spotkań (ul. Krucza) 1
7. Budowa domku dla dzieci (ul. Krucza) 1
8. Instalacja elementów małej architektury (oba podwórka) 1
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: 1) Wandy/Powstańców Śląskich/Hallera/Krakusa 2) Krucza/Mielecka/Połaniecka/Tarnobrzeska
Osiedle: Powstańców Śląskich, Gajowice
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.