Nr projektu. 370

Naukowy plac zabaw z siłownią zewnętrzną przy Szkole nr 44 na ul. Wilanowskiej [WBO. 2019]

Głosów: 861

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że dla wskazanego terenu konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania całości z uwagi na konieczność zachowania rezerwy terenu dla rozbudowy szkoły o basen oraz blok sportowy z infrastrukturą towarzyszącą. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że dla wskazanego terenu konieczne jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania całości z uwagi na konieczność zachowania rezerwy terenu dla rozbudowy szkoły o basen oraz blok sportowy z infrastrukturą towarzyszącą. Szacunkowy koszt realizacji zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji Urzędu Miejskiego Wrocławia występują projekty podobne: 313, 370, 378, 397, 419.

Opis projektu

Projekt obejmuje budowę naukowego placu zabaw z siłownią zewnętrzną przy Szkole Podstawowej na ul. Wilanowskiej na Zakrzowie. Inwestycja pomoże w promowaniu aktywnego stylu życia zarówno wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły, jak i wśród osób z innych grup wiekowych mieszkających na naszym osiedlu.
W ramach realizacji zadania nastąpi budowa naukowego placu zabaw z taki urządzeniami, jak np.: panel sensoryczny, eko-memory, peryskop, głuchy telefon, koło optyczne czy kołyska Newtona.
Projekt obejmuje również budowę siłowni zewnętrznej przy naukowym placu zabaw. Planowana liczba urządzeń na siłowni: 6-8 sztuk.
Jeśli wystarczy środków, planowane jest ustawienie ławek, śmietników, dosadzenie zieleni, ozdobnych krzewów.

Uzasadnienie projektu

Naukowy plac zabaw będzie nowatorską inwestycją w skali całego Wrocławia. Jest to zestaw urządzeń pozwalających na łączenie edukacji z zabawą dla całych rodzin. Umieszczenie tych urządzeń w pobliżu planowanej siłowni zewnętrznej i wybudowanych już boisk pozwoli na łączenie zabawy edukacyjnej z aktywnością fizyczną.
Aktualnie mieszkańcy naszego osiedla korzystają bardzo chętnie ze znajdujących się na szkolnym terenie boisk, w tym z boiska do siatkówki z funkcją kortu tenisowego wybudowanego w WBO 2017. Stąd rozbudowa kompleksu sportowo-wypoczynkowego w tym miejscu osiedla jest bardzo uzasadniona.

Projekt rekomendowany przez grupę Aktywny Zakrzów.
Projekt był konsultowany z mieszkańcami Zakrzowa, w tym z Klubem Seniora „Marysieńka”.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy osiedla Psie Pole - Zawidawie w różnym wieku: dzieci, dorośli, seniorzy.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Około 5000 osób

Elementy projektu

1 x Sporządzenie dokumentacji projektowej
1 x Przygotowanie podłoża pod naukowy plac zabaw
1 x Przygotowanie podłoża pod siłownię zewnętrzną
1 x Budowa naukowego placu zabaw, montaż elementów, nasadzenia roślin
1 x Budowa siłowni zewnętrznej, montaż elementów

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Teren przy Szkole Podstawowej nr 44, Wrocław, ul. Wilanowska 31; numer geodezyjny działki (na podstawie www.geoportal.wroclaw.pl): 58/1, arkusz mapy 18, obręb Zakrzów

Osiedle: Psie Pole-Zawidawie

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

861

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 861
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 469
Mężczyźni 392

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.