Nr projektu. 345

"Integracyjne Patio - otwarta przestrzeń do usamodzielniania" [WBO. 2019]

Głosów: 128

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Łukasz Siemież

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Projekt zakłada stworzenie wspólnej kreatywnej przestrzeni, ogólnodostępnej dla mieszkańców, wspomagającą działania organizowane w placówce "Sensor Zachodnia 1" zajmującej się m.in niwelowaniem negatywnych postaw w społeczeństwie, arteterapią i aktywizacją osób z niepełnosprawnością. W tym samym budynku znajduje się biuro i świetlica Rady Osiedla Szczepin oraz MOPS, z którymi stale współpracujemy. W Sensorze mieści się siedziba nieformalnej grupy "ONiSprawni", funkcjonuje mini salka rehabilitacyjna. Szczególną działalnością "Sensora" jest prowadzona społecznie szkółka nauki jazdy na wózku inwalidzkim dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz warsztaty "jak pomóc osobie na wózku inwalidzkim". Nowa przestrzeń zwiększy ilość beneficjentów.

Uzasadnienie projektu

Takie przestrzenie bądź obiekty są absolutnym minimum przeciwdziałaniu wykluczeniom społecznym, zapobiegania tworzeniu barier oraz budowaniu społeczeństwa otwartego na potrzeby osób niesamodzielnych i zależnych oraz społeczeństwa, które powinno być edukowane, dojrzałe, odpowiedzialne i wrażliwe na odmienność. Dzisiaj nie ma takich miejsc w użyteczności publicznej, dzięki WBO możemy stworzyć Przyjazną przestrzeń wrażliwą na różne społeczności, nie tylko zagrożone wykluczeniem. Niezbędne, innowacyjne elementy konstrukcji, np mobilny tor, ściana smaków, umożliwią w trakcie eventów, pikników szkolnych i osiedlowych oraz innych podmiotach na poszerzenie świadomości przełamywaniu barier komunikacyjnych oraz architektonicznych.

Grupa beneficjentów projektu

Projekt obejmuje wiele grup odbiorców, ponieważ przestrzeń będzie dostosowana również dla osób z niepełnosprawnościami. Integracyjne Patio to miejsce dla: dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Patio jednorazowo może pomieścić około 40 osób + 60 w Sensorze. Zakładamy jednak obecność co najmniej 20 osób dziennie w dni powszednie oraz 100 w weekend, co może dać nawet 900 odbiorców w miesiącu.

Elementy projektu

1 x Wykonanie projektu na adaptację przestrzeni wokół Integracyjnego Patio
1 x Wykonanie lekkiej konstrukcji przesuwanego zadaszenia nad stworzonym Patio
1 x Zabudowa dziedzińca wg projektu oparte na koncepcji trzy poziomowego tarasu wzdłuż którego będzie podjazd również dla wózków inwalidzkich
1 x Zakup i montaż elementów wyposażenia Patio, m.in. parasole, stoliki, wózki, krzesła, regały, schowki, obrotowa platforma, pochylnie
1 x Projekt i wykonanie z lekkiej konstrukcji elementów tworzących mobilny tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim, m.in. podesty, pochylnie, zjazdy, atrapy: krawężnika, schodów, torowiska
1 x Projekt i wykonanie zabudowy Sensorycznej ściany smaków
1 x Zakup i montaż przewijaka uwzględniającego osoby dorosłe
1 x Wyrównanie nawierzchni przynależącej do budynku od strony patio oraz integralnej części projektu placówki Sensor
1 x Zakup i montaż podjazdu
1 x Element rewitalizacji przynależnego do budynku parkingu oraz pasu zieleni
1 x Projekt i zakup uniwersalnego, mobilnego zestawu kawiarenki

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Patio o którym mowa znajduje się wewnątrz części budynku przy ul. Zachodnia 1-3. Miejsce, w którym zlokalizowany jest przedmiotowy projekt do WBO 2019, wg uzyskanych przez Lidera informacji, nie podlega pod zarząd MOPS, w ubiegłym roku zostało to wyjaśnione. Jedyne bezpośrednie wyjście na ten dziedziniec jest z lokalu użytkowego, w którym znajduje się placówka Sensor Zachodnia 1. Przynależący do budynku obok parking oraz zieleń obecnie jest zaniedbana, projekt obejmuje również w podstawowym zakresie element rewitalizacji najbliższej przestrzeni wokół Patio i Placówki Sensor Zachodnia 1.

Osiedle: Szczepin

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

128

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 128
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 85
Mężczyźni 43

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.