Nr projektu. 324

KARAIBY NA NIBY - (Osobowice, Różanka, Poświętne) etap. 1 "Wypoczynek na Słonecznej Jamajce" + GRAFIKA [WBO. 2019]

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zgłoszony: 750 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: MONIKA WAWRZYNKIEWICZ

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana w formularzu poprawkowym lokalizacja jest w części sklasyfikowana jako W - tereny zalewowe i grunt - łąka, co wymaga przeprowadzenia procedury płatnego odrolnienia oraz ponoszenia opłat w wysokości 10% wartości gruntu przez okres 10 lat. W związku z tym realizacja projektu w tym miejscu przekracza maksymalna kwotę na projekt WBO 2019. Tym samym projekt nie spełnia kryteriów określonych w § 2 ust. 2. pkt 10) oraz 14) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana lokalizacja jest w części sklasyfikowana jako grunt rolny, co wymaga przeprowadzenia procedury płatnego odrolnienia oraz ponoszenia opłat w wysokości 10% wartości gruntu przez okres 10 lat. W związku z tym realizacja projektu w tym miejscu przekracza maksymalna kwotę na projekt WBO 2019. Tym samym projekt nie spełnia kryteriów określonych w § 2 ust. 2. pkt 10) oraz 14) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ponadto, wskazany teren jest objęty wieloletnim procesem zalesiania. Tym samym projekt nie spełnia kryteriów określonych w § 2 ust. 2. pkt 3) i pkt. 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Zapraszam do Wizualizacji (Narysowałam jak potrafiłam) i Pliku Doc

Karaiby będą składać się z 3 Wysp - Haiti, Barbados i Jamajki. Na każdej z Wysp będą rosły gatunki drzew Mrozoodpornych włącznie z Palmami. Na Jamajce znajdą się i inne drzewa kojarzone lub wywodzące się z Gorących Krajów. Zewnętrzna przestrzeń wyspy będzie przywodziła na myśl lagunowe wody Karaibów, gdyż ową laguną będzie Kostrzewa niebieska.

Uzasadnienie projektu

Z czym się kojarzą Osobowice? - CMENTARZ :(. A gdy ktoś zapyta się: "Gdzie tu we Wrocławiu znajduje się jakiś większy cmentarz? Odpowiedź brzmi: OSOBOWICE :(. Ale kto wie? Może niebawem Osobowice będą kojarzone z KARAIBAMI!!! Tak! Dobrze Państwo przeczytali "Z KARAIBAMI". Któż nie lubi jechać w ciepłe, egzotyczne miejsca? Może to nie to samo, ale miniaturka zawsze przybliża nam sentymentalne wspomnienia z Oryginalnym Miejscem. . Jestem przekonana na 100%, że koncept KARAIBÓW na pewno zaciekawi okolicznych mieszkańców, którzy zapragną mieć właśnie obok siebie coś oryginalnego i wyjątkowego, nieprawdaż?

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy Osobowice, Różanki, Poświętne. A bardziej szczegółowo: matki z dziećmi, seniorzy, biegacze, osoby z psami, rodziny, matki z wózkiem, itp.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Wszyscy mieszkańcy tych Osiedli, czyli ok. 40 000 tys. ludzi

Elementy projektu

100 x PALMA "TRACHYCARPUS"
5 x MAGNOLIA" BLUE OPAL"
5 x MAGNOLIA ZŁOTA
10 x JUDASZOWIEC "ALLEY CAT"
10 x JUDASZOWIEC "RUBY"
6 x BANANOWIEC - KRZEW
1 x EUKALIPTUS KRZEW - KLOMB
1 x BIAŁA PLAZA WOKÓŁ WYSPY
1 x DROGA SPACEROWA WOKÓŁ WYSPY
2 x DROGA SPACEROWA - OBRĘCZE
2 x DROGA SPACEROWA - ŁUKI
1 x KOSTRZEWA NIEBIESKA (GATUNEK)
20 x ŁAWKA
20 x KOSZ"FOKA"
1 x KŁADKO-MOSTEK BIAŁY

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Wolny teren po prawej stronie drogi. Za domkami na Jarocińskiej.

Osiedle: Osobowice-Rędzin

Kontakt z liderem projektu