Nr projektu. 32

PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA Nad rozlewiskiem rzeki Oławy: Poprawa jakości szlaku pieszo-rowerowego stanowiącego ul. Młodą na odcinku od ul. Na Niskich Łąkach do okolicy Osiedla Krakowskie Tarasy [WBO. 2019]

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Agnieszka Rodziewicz

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został wycofany na wniosek Lidera zgodnie z zapisem § 4 ust. 3 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji projektu wynosi 2 000 000 zł. Do decyzji Lidera czy decyduje się na przeniesienie projektu do puli projektów ponadosiedlowych.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji UMW występują projekty podobne: 32, 39, 61.

Opis projektu

Projekt zakłada poprawę jakości około 500 – 600 m drogi poprzez stworzenie trasy w technologii parkowej, przepuszczalnej, żwirowej. Obejmować on ma ulicę Młodą od ul. Na Niskich Łąkach do okolic Osiedla Krakowskie Tarasy, gdzie znajduje się przejście pieszo-rowerowe do ulicy Krakowskiej. Droga zachować ma pieszo-rowerowy charakter użytkowania (analogicznie do istniejącej drogi po drugiej stronie rozlewiska). Powstałby w ten sposób kolejny fragment unikalnego szlaku spacerowo-rowerowego, którym wycieczkę będzie można odbyć dookoła rozlewiska rzeki Oławy. Obecnie w tej części droga jest wydeptaną przez odwiedzających ścieżką, w czasie deszczu trudną do przejścia. Wymaga naprawy i uporządkowania roślinności w jej okolicy.

Uzasadnienie projektu

W ramach WBO od strony dawnego kąpieliska wzdłuż rzeki Oławy powstała ścieżka pieszo–rowerowa zgodnie z projektami nr 240 z 2015 i nr 109 z roku 2016. W roku 2018 wybrany został projekt nr 203 kontynuujący pomysły z lat poprzednich. Wynika z tego, że mieszkańcy Wrocławia sygnalizują dużą potrzebę uporządkowania malowniczego obszaru rozlewiska Oławy i warto kontynuować działania po jego drugiej stronie wzdłuż ul. Młodej. Droga na tym odcinku do tej pory pozostawała zaniedbana. Uczęszcza nią coraz więcej osób m.in. mieszkańcy w celach rekreacji czy dzieci docierające do sąsiednich szkół i przedszkoli. Uporządkowanie terenu i stworzenie lepszej drogi poprawi jej bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz stymulować będzie rozwój tego obszaru.

Grupa beneficjentów projektu

Z trasy korzystać będą piesi, rowerzyści z Przedmieścia Oławskiego, Rakowca i okolic. Unikatowy charakter rozlewiska przyciąga również Wrocławian z całego miasta.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Głównymi beneficjentami projektu będzie koło 35 000 mieszkańców dzielnic Wrocławia znajdujących się w sąsiedztwie rozlewiska Rzeki Oławy.

Elementy projektu

1 x Droga pieszo-rowerowa na odcinku 500-600 m
1 x Uporządkowanie zieleni

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Przedmieście Oławskie

Kontakt z liderem projektu