Nr projektu. 316
TU MI DOBRZE. Bezpieczny zakątek rekreacyjny w stronę seniorów i dzieci przy Ośrodku Świętego Jerzego na Rydygiera 22-28 (Atrium) [WBO. 2019]
Kategoria: inne
Budżet zgłoszony: 350 000 zł
Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana lokalizacja nie należy do Gminy Wrocław. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazana lokalizacja nie należy do Gminy Wrocław. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Ośrodki dla ludzi chorych i starych kojarzą się jako miejsca szare i smutne. Często tak faktycznie jest, zwłaszcza jeśli znajdują się w sercu betonowo-asfaltowego świata. Jeszcze gorzej, jeśli jedynym miejscem rekreacyjnym na "świeżym" powietrzu jest podwórkowy parking. Chcemy to zmienić, by nasi seniorzy mogli bezpiecznie i wygodnie spędzać czas odpoczynku i rekreacji, by tu zdrowieli i nabierali sił, by dla wszystkich tu przychodzących było to DOBRE MIEJSCE. Takie miejsce możemy stworzyć nad starą kotłownią, bezpieczne, bez barier, osłonięte przed ostrym słońcem, ustronne. Miejsce wydaje się idealne, tyle że konstrukcja stropu musi być wzmocniona, tymczasowe zabezpieczenie - rozebrane, a teren - urządzony, ukwiecony i zazieleniony.
Uzasadnienie projektu
Mieszkańcy Rydygiera 22-28 są zbyt chorzy i słabi, by mogli szukać miejsca wytchnienia z dala od Ośrodka. Musimy im to zapewnić, tym bardziej, że niewiele w życiu mają innych radości. Sam obiekt, choć przechodził z rąk do rąk, od zawsze służył społeczeństwu, tak jest teraz i tak będzie, co gwarantują umowy z Gminą. Siostry odzyskały go po latach jako zupełnie zdewastowany i poniosły ogromne nakłady finansowe, by go wyremontować (co trwa do dziś). Bez wsparcia z zewnątrz więcej dać już nie możemy, nie mamy. Poprawiając i ulepszając to miejsce, myślimy o Twoich najbliższych, którym tu służymy, ale także o Tobie, bo być może będziesz nas potrzebował(a) szybciej niż myślisz. Zobacz: www.rydygiera.pl i www.fev.wroclaw.pl i bądź na TAK.
Grupa beneficjentów projektu
To w większości Wrocławianie:
podopieczni ZOL-ok.80
pracownicy ZOL i FEV - ok.100
odwiedzający i wolontariusze - 1000
uczestnicy projektów FEV- min.500
stałe mieszkanki (siostry zakonne)-ok.30
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
1700-biorąc pod uwagę wielość i różnorodność dzieł prowadzonych przy Rydygiera 22-28, liczba ta wydaje się być wartością uśrednioną. W zależności od pozyskanych funduszy, zakładamy wzrost aktywności
Elementy projektu
130 x - wzmocnienie stropu nad kotłownią (powierzchnia w m2)
170 x - wyłożenie powierzchni atrium (powierzchnia w m2)
1 x - elementy małej architektury (komplet: murek-siedzisko z cegły klinkierowej licówki z drewnianymi elementami, balustrada stalowa, ławki profilowane z oparciem, kosze na śmieci z wyjmowanym wkładem, stoliki, pochwyty ułatwiające chodzenie, siłownia zewnętrzna)
1 x - zieleń w donicach (zestaw)
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Nadodrze