Nr projektu. 315

REWITALIZACJA FRAGMENTU PARKU ZACHODNIEGO POMIĘDZY OSIEDLAMI POPOWICE I KOZANÓW [WBO. 2019]

Głosów: 559

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy
  • Lider projektu: Leszek Nowakowski

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że na wskazanym terenie jest możliwość realizacji małego boiska o nawierzchni trawiastej, wkomponowanego w istniejącą zieleń oraz posiadające pozytywną opinię Miejskiego Konserwatora Zabytków. ZZM posiada nieaktualną dokumentację projektową. którą należy uwzględnić. Należy wykonać projekt waloryzacji drzew w parku oraz zinwentaryzować cały obszar. Zmiany w parku powinny być objęte konsultacjami społecznymi ze względu na skale zadania. Szacunkowy koszt realizacji to 2 000 000 zł.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że na wskazanym terenie jest możliwość realizacji małego boiska o nawierzchni trawiastej, wkomponowanego w istniejącą zieleń oraz posiadające pozytywną opinię Miejskiego Konserwatora Zabytków. Zarząd Zieleni Miejskiej posiada nieaktualną dokumentację projektową. którą należy uwzględnić. Należy wykonać projekt waloryzacji drzew w parku oraz zinwentaryzować cały obszar. Zmiany w parku powinny być objęte konsultacjami społecznymi ze względu na skale zadania. Szacunkowy koszt realizacji to 2 000 000 zł.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji Urzędu Miejskiego Wrocławia występują projekty podobne: 164, 315.

Opis projektu

Obecnie park sprawia wrażenie zaniedbanego i zapomnianego , a przecież powinien stanowić wizytówkę naszego miasta z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo obiektów, na których rozgrywane są zawody sportowe, koncerty, również o randze międzynarodowej. W sezonie letnim i zimowym, przez cały rok mieszkańcy Wrocławia korzystają z basenów, lodowiska i terenów nadodrzańskich. Park wymaga zagospodarowania, poprzez wykonanie kompleksowego planu jego zagospodarowania, wyznaczenia nowych ścieżek, poprawy istniejących, postawienia ławek, koszy na śmieci,budowy boisk w pobliżu osiedla Kozanów, a jest do tego miejsce. Wykonania oświetlenia w drodze od przystanków autobusowych do Orbity i montażu słupków uniemożliwiających parkowanie na terenach parku.

Uzasadnienie projektu

Projekt dotyczy fragmentu parku w najbliższym sąsiedztwie kompleksu hali ORBITA pomiędzy osiedlami Popowice i Kozanów. Do czasu budowy mostu Milenijnego teren ten stanowił integralną całość i był miejscem spacerów, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców okolicznych osiedli i wielu wrocławian. Po wybudowaniu mostu i obwodnicy parku został podzielony i przestał tworzyć całość. Fragment parku którego granicami jest ulica Pałucka, osiedle Kozanów i wał zaczął sprawiać wrażenie zapomnianego, brak w tej części parku ławek , koszy na śmieci, a przede wszystkim konserwacji i dbałości o istniejąca zieleń. W parku pomiędzy Popowicami , Halą Orbita brakuje ścieżek, które stanowiły by całość, konieczne jest oświetlenie w ciągu pieszym do Orbity.

Grupa beneficjentów projektu

Przede wszystkim mieszkańcy osiedli Popowice, Kozanów, Gądów, oraz mieszkańcy Wrocławia i goście przyjeżdżający na imprezy odbywające się w obiektach Hali Orbita.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

100 tys.

Elementy projektu

10 x lampy uliczne
70 x ławki
70 x kosze na śnieci
40 x słupki blokady
1 x boisko

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Fragment parku którego granicami są osiedle Popowice, ulica Pałucka, osiedle Kozanów i wał nad Odrą.

Osiedle: Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

559

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 559
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 329
Mężczyźni 230

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.