Nr projektu. 292
Poprawa organizacji ruchu drogowego na ul. Dubois poprzez włączenie dodatkowego pasa jezdni. [WBO. 2019]
Kategoria: drogowe
Budżet zgłoszony: 30 000 zł
Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu
Projekt ponadosiedlowy: do 2 000 000 zł
- Projekt ponadosiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie. Realizacja wniosku nie spowoduje poprawy przepustowości trasy, gdyż tą determinuje przepustowość wlotu ul. Dubois-Drobnera, natomiast pogorszyłaby płynność ruchu na lewoskręcie z ul. Dubois w ul. Pomorską.Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 8) i 9) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony negatywnie. Realizacja wniosku nie spowoduje poprawy przepustowości trasy, gdyż tą determinuje przepustowość wlotu ul. Dubois-Drobnera, natomiast pogorszyłaby płynność ruchu na lewoskręcie z ul. Dubois w ul. Pomorską.Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 9) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Lider powinien ograniczyć zakres.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Projekt ma w planie usprawnienie komunikacji poprzez zmianę organizacji ruchu na ul. Dubois w stronę ul. Drobnera. Wygospodarowanie dodatkowego pasa jezdni na istniejącej wysepce poprzez usunięcie poziomego znaku P21 oraz umieszczenie sygnalizacji świetlnej S3 i znaku informacyjnego D3 na skrzyżowaniu Dubois-Pomorska zwiększy przepustowość na tym odcinku drogi.
Uzasadnienie projektu
Uruchomienie dodatkowego pasa ruchu ma na celu zwiększenie przepustowości całego skrzyżowania,co przyspieszy i ułatwi przejazd na tym odcinku,zarówno pasażerom komunikacji miejskiej jak i właścicielom aut. Ul.Dubois jest ważnym odcinkiem dla tej części Wrocławia, łączącym Popowice, Kozanów, Pilczyce, Szczepin ze Śródmieściem i kilkoma innymi dzielnicami. W szczycie komunikacyjnym staje się ulicą szczególnie zakorkowaną. W czasie dojazdów do pracy i szkoły mieszkańcy zyskaliby kilka, kilkanaście cennych minut, by dotrzeć do celu. Korek, który się tam tworzy potrafi sięgać Mostów Mieszczańskich i ul.Jagiełły. Z propozycji tej zmiany skorzystają mieszkańcy wymienionych dzielnic oraz każdy podróżujący tą częścią Wrocławia.
Grupa beneficjentów projektu
Projekt ma na celu udrożnienie jednej z wrocławskich ulic przez co beneficjentami mogą być wszyscy podróżujący tą częścią miasta.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
500000
Elementy projektu
1 x Zakup i instalacja sygnalizacji świetlnej oraz znaku informacyjnego.
1 x Usunięcie z pasa ruchu znaku poziomego oraz naniesienie nowych oznaczeń.
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Nadodrze