Nr projektu. 191

ALE HECA NA PERECA! Rewitalizacja podwórka w kwartale ulic Pereca, Lwowskiej, Jemiołowej i Szczęśliwej [WBO. 2019]

Głosów: 263

Kategoria: podwórka

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Agnieszka Kudryńska

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z koniecznością etapowania inwestycji. W pierwszej kolejności powinna zostać opracowana dokumentacja projektowa wnętrza podwórzowego. W oparciu o nią będzie można wykonać remont drogi dojazdowej z uwzględnieniem miejsc parkingowych i założenie parku kieszonkowego. Szacunkowy koszt tego zakresu wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ wskazany zakres przekracza maksymalna kwotę na projekty WBO 2019, tj. 2 000 000 zł. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Celem realizacji tego projektu byłaby aktywizacja, poprawa jakości życia mieszkańców i zwiększenie bezpieczeństwa. Okolica, zamieszkana przez tysiące osób, nie oferuje niczego ani starszym ani młodszym członkom miejscowej społeczności. Podwórko będące przedmiotem projektu jest zaniedbane, nieprzyjazne, zniszczone, a nawet niebezpieczne w opinii mieszkańców. Droga dojazdowa jest zdewastowana i dziurawa, oświetlenie od dawna nie działa a w środkowej części, gdzie niegdyś był trawnik, pozostało kilka drzew i nikt nie spędza tam czasu. Opcjonalny element - mural, współtworzony przez lokalną społeczność, miałby powstać w miejscu gdzie do niedawna była otwarta wiata śmietnikowa stanowiąca miejsce noclegowe dla wielu osób bezdomnych.

Uzasadnienie projektu

Głównym argumentem jest liczba i specyfika beneficjentów, którzy skorzystają na realizacji projektu. W dużej mierze mieszkańcami tej okolicy są ludzie o niższym statusie społecznym, nieaktywni w życiu sąsiedzkim i obywatelskim, dzielnica ta postrzegana jest jako niebezpieczna. Kolejnym uzasadnieniem jest obecny stan podwórka, a także fakt, że nikt z wielu mieszkańców nie spędza tam czasu.

Grupa beneficjentów projektu

Pośrednio mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy Wrocławia, bezpośrednio mieszkańcy ulic okalających podwórko oraz okolic.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

ok. 2-5 tys. osób

Elementy projektu

1 x założenie parku kieszonkowego z mini-placem zabaw
1 x remont drogi dojazdowej z uwzględnieniem miejsc parkingowych

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Gajowice

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

263

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 263
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 164
Mężczyźni 99

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.