Nr projektu. 186
PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA Tor Wrotkarsko - Rolkowy "WROLKA" [WBO. 2019]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu
Projekt osiedlowy: do 750 000 zł
- Projekt osiedlowy
- Lider projektu:
Komentarz UMW po II etapie oceny:
Projekt został wycofany na wniosek Lidera zgodnie z zapisem § 4 ust. 3 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Komentarz UMW po I etapie oceny:
Projekt został oceniony pozytywnie z zaznaczeniem, że wskazana przez Lidera lokalizacja toru wrotkarskiego koliduje z ciągiem pieszo-rowerowym i nasadzeniami drzew. Inwestycja może być zrealizowana w innym miejscu na terenie szkoły - do ustalenia na etapie realizacji. Szacunkowy koszt realizacji projektu to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.
Opis projektu
Tor Wrotkarsko -Rolkowy "WROLKA" rozszerza możliwości propagowania zdrowego stylu życia, rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i dorosłych, wzbogaca ofertę edukacyjną w zakresie wychowania fizycznego. Zapewnia bezpieczną naukę i jazdę na rolkach, wrotkach, deskorolkach itp. dla mieszkańców i gości.
Nawierzchnia toru – kolorowy asfalt o szerokości 2,5m, wewnątrz jeden plac do slalomu, pozostały teren wewnątrz toru- trawa naturalna.
Tor wykorzystuje miejscowe nierówności terenu. Dzięki temu jest urozmaicony, ma nieznaczne przewyższenia i hopki, które wpływają na atrakcyjność jazdy.
Kolorystyka wielobarwna z nawiązaniem do nowego boiska lub skrzydła szkoły.
Wyposażenie dodatkowe:
• 5 ławek
•3 nasadzenia z drzew zimozielonych lub krzewów
Uzasadnienie projektu
We Wrocławiu brakuje miejsca do bezpiecznego i amatorskiego uprawiania sportów wrotkarskich.Jazda i uczenie się na chodnikach stwarza zagrożenia dla pieszych i uczących się.
Place zabaw z miękką nawierzchnią są konstrukcyjnie nieprzystosowane do jazdy na wrotkach lub rolkach lub jest na nich zakaz jazdy.
Tor jest ogólnodostępny.
Okoliczne osiedla zyskują atrakcyjną infrastrukturę rekreacyjną.
Kształt proponowanego toru oraz urozmaicenia w postaci hopek i placu do slalomu, umożliwia prowadzenie zajęć zorganizowanych w ramach lekcji wf oraz zajęć pozalekcyjnych dla stowarzyszeń, fundacji i organizatorów półkolonii.
Tor przy boisku wykorzystuje nieużytkowaną część działki, a jednocześnie umożliwia dalszą zabudowę terenów przyszkolnych.
Grupa beneficjentów projektu
Obiekt wykorzystywany przez dzieci, uczniów, mieszkańców lokalnych osiedli, dzielnic, szkół do nauki i doskonalenia jazdy na wrotkach, rolkach, deskorolkach itp.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
10-15 tys. rocznie
Elementy projektu
1 x Dokumentacja projektowa [kpl]
480 x Powierzchnia toru z kolorowego asfaltu [m2]
80 x Plac wewnątrz toru do slalomu [m2]
5 x Ławki [szt]
3 x Nasadzenia z drzew zimozielonych lub krzewów o korzeniach mało ekspansywnych [szt]
120 x Dojście w postaci chodnika z kostki brukowej [m2]
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt osiedlowy
Lokalizacja szczegółowa: Tor przy boisku wykorzystuje nieużytkowaną część działki, a jednocześnie umożliwia dalszą zabudowę terenów przyszkolnych na planowane inwestycje.
Osiedle: Tarnogaj