Nr projektu. 117

Parki kieszonkowe na Oporowie [WBO. 2019]

Głosów: 254

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie działki nr 184/6 AM 8, obr. Oporów, z wyłączeniem placu zabaw wskazanego w formularzu poprawkowym, ponieważ rozszerzenie zakresu spowodowałoby przekroczenie budżetu przeznaczonego na projekt osiedlowy WBO, o który wnioskuje Lider. Tym samym nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 10) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt inwestycji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie wyłącznie w zakresie działki nr 184/6 AM 8, obr. Oporów.
Lokalizacja inwestycji wskazana na działce nr 184/8 AM 8, obr. Oporów jest niezgodna z mpzp (teren przeznaczony pod drogę). Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Działka nr 19/8 AM 25, obr. Oporów jest własnością prywatną - nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2. pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt inwestycji to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Celem projektu jest budowa parku kieszonkowego w obrębie ulic wymienionych w uzasadnieniu projektu. W budżecie 750 tys. złotych planuje się stworzenie miejsca, w którym będą mogły odpoczywać wszystkie grupy wiekowe (dokładny projekt zagospodarowania parku mieszkańcy poznają po przegłosowaniu projektu). Tereny zielone stają się niezbędne w okolicznościach zmieniającego się klimatu – pozwalają chociaż na chwilę odpocząć od „miejskiej wyspy ciepła”. Planuje się stworzenie parku zgodnie z najnowszymi normami urbanistycznymi i poszanowaniem już istniejącej tam przyrody. Ważne będzie nasadzenie roślinności odpornej na panujące od kilku lat bardzo wysokie letnie temperatury. W przyszłości możliwa kontynuacja projektu na działki Oporów AR-23 dz. nr 1/2, 2 oraz 3/2po odrolnieniu przez Miasto wymienionych terenów.


Uzasadnienie projektu

Spacerując uliczkami Oporowa, ze świeczką szukać miejsc, gdzie można by usiąść i chwilę odpocząć w zielonym, zacienionym otoczeniu. Ciekawych, zielonych nieużytków, należących do Gminy Wrocław jest sporo w okolicy, wystarczy je tylko uporządkować i zagospodarować. Jednym z nich jest działka nr AR 184_6 na Oporowie, która znajduje się między ulicami Wysłoucha/Steinhausa/Maleczyńskich/Nikliborca. Jest to jeden z ostatnich terenów na Oporowie, który można wykorzystać pod budowę parku. Skorzysta na nim cała osiedlowa społeczność – dzieci będą miały gdzie się pobawić na świeżym powietrzu, osoby w średnim wieku zyskają nowe miejsce spotkań na świeżym powietrzu, a osoby starsze będą mogły odpocząć od trudnych dla nich upałów w cieniu drzew.

Grupa beneficjentów projektu

Beneficjenci projektu, to mieszkańcy Oporowa, a w szczególności osoby starsze oraz matki z wózkami i małymi dziećmi.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Mieszkańcy Oporowa, czyli około 6 tysięcy osób.

Elementy projektu

1. Uporządkowanie terenu
2. Wytyczenie alejek
3. Oświetlenie terenu
4. Dosadzenie drzew, krzewów i kwiatów

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: Teren otaczający ścieżkę prowadzącą od ulicy Wysłoucha do ulicy Maleczyńskich/Steinhausa - numer geodezyjny działki: AR_184/6

Osiedle: Oporów

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

254

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 254
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 146
Mężczyźni 108

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.