Nr projektu. 100

Park Leonarda da Vinci na Gądowie Małym - etap II [WBO. 2019]

Głosów: 3 716

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Projekt osiedlowy: do 750 000 zł

  • Projekt osiedlowy
  • Lider projektu: Grzegorz Domagała

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem działki nr 5/399, która w mpzp jest przeznaczona pod usługi wraz z budową obiektów sportowych krytych, z częścią przeznaczona pod zieleń – jako szpaler drzew wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego. W ramach wybranego w WBO 2018 projektu dla działki nr 5/400 opracowywana jest dokumentacja projektowa obejmująca zagospodarowanie terenu - kontynuacja Polany Integracyjnej. Inwestycja wymaga etapowania.
Szacunkowy koszt I etapu inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sprządzania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z wyłączeniem działki nr 5/399, która w mpzp jest przeznaczona pod usługi wraz z budową obiektów sportowych krytych, z częścią przeznaczona pod zieleń - jako szpaler drzew wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego. W ramach wybranego w WBO 2018 projektu dla działki nr 5/400 opracowywana jest dokumentacja projektowa obejmująca zagospodarowanie terenu - kontynuacja Polany Integracyjnej. Inwestycja wymaga etapowania.
Szacunkowy koszt I etapu inwestycji wynosi 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej.
Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. W interpretacji Urzędu Miejskiego Wrocławia występują projekty podobne: 100, 230.

Opis projektu

Projekt ma na celu rewitalizację i przekształcenie terenu w park z polaną, łąką kwietną dla owadów zapylających i labiryntem z krzewów. Zieleniec inspirowany twórczością Leonarda da Vinci oraz historią osiedla Gądów Mały połączy funkcję edukacyjną, rekreacyjną i wypoczynkową. Teren zajmuje powierzchnię ponad 2 ha i położony jest w centrum osiedla na działkach nr 5/400, 5/256, 5/399, 5/401, 5/402, 5/133 i 5/134 pomiędzy ulicami Bulwar Dedala, Drzewieckiego i Bajana. Planowany park w niedalekiej przyszłości stanie się idealnym miejscem dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W parku znajdą się plansze edukacyjne opisujące twórczość Leonarda da Vinci a także historię osiedla, pergola, oświetlenie, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

Uzasadnienie projektu

Wrocław boryka się z problemem smogu, osiedle Gądów Mały jest białą plamą na mapie zieleni, dlatego posiadanie parku jest bardzo istotne dla mieszkańców całego miasta. W załączeniu mapka zieleni rejonu nr 12 na bazie Systemu Informacji Przestrzennej Wrocławia. Projekt zgodny jest z planem zagospodarowania przestrzennego osiedla, który przewiduje na całym obszarze zieleń rekreacyjną. Ponadto projekt jest spójny z założeniami aplikacji Wrocławia o tytuł Zielonej Stolicy Europy.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy osiedla: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

50 000 osób

Elementy projektu

1000 x Drzewa, krzewy, trawniki, kwiaty
30 x Ławki
20 x Kosze na śmieci
10 x Plansze edukacyjne
10 x Stojaki na rowery
2 x Hotele dla zapylaczy
1 x Ciąg pieszo-rowerowy
1 x Ciąg pieszo-jezdny
4 x Tablice ogłoszeniowe
50 x Oświetlenie
1 x Pergola

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt osiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Gądów-Popowice Płd.

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

3 716

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 3 716
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 2 040
Mężczyźni 1 676

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.