Nr projektu. 133
Podwórka jako miejsce relaksu [WBO. 2018]
Kategoria: podwórka
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek)
- Lider projektu:

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie wskazanym w formularzu poprawkowym. Kwota potrzebna na realizację to 250 000 zł z zaznaczeniem, że może nie wystarczyć na realizację całego zakresu i konieczne będzie etapowanie zadania zgodnie z priorytetami określonymi przez lidera. Dla przedmiotowego terenu konieczne sporządzenie koncepcji zagospodarowania podwórka. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z zaznaczeniem, że należy zwiększyć budżet zadania do kwoty 750 000 zł. Kwota ta i tak nie starczy na realizację całego zakresu. Konieczne jest etapowanie zadania i sporządzenie koncepcji zagospodarowania. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem i MKZ na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 132 i 133. Do liderów należy decyzja czy na etapie poprawek będą chcieli je ze sobą połączyć.
Uzasadnienie
Projekt rewitalizacji podwórka w kwadracie ulicy Wandy-Spadochroniarzy-Sztabowa-Powstańców Śląskich, jest projektem o który mieszkańcy tej okolicy dopominają się od lat. Propozycja w części od ulicy Powstańców Śląskich budowę placu zabaw, oraz miejsc rekreacji dla osób starszych. Należy również przy istniejących ławkach dostawić kosze na śmieci, ustawić stoliki szachowe oraz uzupełnić i zrewitalizować zieleń.
Projekt jest zgodny z konsultacjami społecznymi przeprowadzonymi z mieszkańcami okolicznych bloków.
Elementy projektu
Plac Zabaw
Elementy małej architektury
Ławki
Stoły z szachownicą
Kosze na śmieci
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 9: Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Powstańców Śląskich
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.