Nr projektu. 584

Ratujmy drzewa na Borku 2.0. [WBO. 2017]

Głosów: 212

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 60 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek)
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł

Uzasadnienie

Projekt jest świadomym nawiązaniem do wyników głosowania do WBO 2015 r. Wówczas projektodawca podjął ważny temat usuwania jemioły pasożytującej na starych drzewach na Borku (projekt nr 4 WBO 2015 Ratujmy drzewa na Borku - Usunięcie jemioły nowoczesną metodą ze 100 starych drzew). Projekt został zrealizowany, usunięto pasożyta z 77 drzew na 100 planowanych. Jednak jak wiadomo jemioła przerzuca się z drzewa na drzewo. Skuteczność akcji usuwania jemioły zmniejsza się, jeżeli nie jest podejmowana kompleksowo na określonych obszarach. Niektórzy zarządcy np. spółdzielnia mieszkaniowa MSM Energetyk również rozpoczęła usuwanie jemioły z drzew na swoim terenie. Zatem ponowne podjęcie tematu usuwania jemioły na Borku pozwoli na uzyskanie dużo lepszych efektów działań z lat ubiegłych i podejmowanych obecnie przez podmioty zainteresowane w ratowaniu starych drzew na zielonym Borku.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w kwocie 60 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 584, 738. Do liderów należy decyzja czy na etapie poprawek będą chcieli je ze sobą połączyć.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w kwocie 60 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 584, 738.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 9: Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Borek

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

212

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 197
Papier 15

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 133
Mężczyźni 79

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.