Nr projektu. 472
Poprawa infrastruktury treningowej dla dyscyplin baseball i softball na Stadionie Oławka, al. Na Niskich Łąkach 2.0 [WBO. 2017]
Kategoria: sport
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice)
- Próg budżetowy: do 250 000 zł

Uzasadnienie
Projekt zakłada budowę infrastruktury treningowej poprzez wydzielenie za pomocą wysokiego ogrodzenia strefy o wymiarach 25,5 x 18 metrów. W jej obrębie znajdować się będą profesjonalne tunele do odbijania, górki miotacza oraz różnego rodzaju piłkochwyty. Dodatkowo zostanie doprowadzony prąd z pobliskiego budynku zarządzanego przez MCS, tak aby możliwe było korzystanie z urządzeń elektrycznych(takich jak maszyny do rzucania piłek) oraz doświetlenie terenu poprzez dodatkowe naświetlacze.
Uzasadnienie projektu: We Wrocławiu brak jest tak profesjonalnej infrastruktury treningowej dla dyscyplin baseball/softball. W mieście z roku na rok zwiększa się ilość osób uprawiających tę dyscyplinę sportu. Powstanie tej inwestycji pozwoli na rozwój sportowy i edukacyjny dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Lokalizacja ta jest usytuowana w miejscu dobrze skomunikowanym z centrum miasta, co będzie miało wpływ na wysoką częstotliwość korzystania z tej infrastruktury. Projekt ten powiększy również ofertę Stadionu „Oławka” o nową infrastrukturę treningową.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie wskazany na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 6: Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Przedmieście Oławskie
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.