Nr projektu. 4
Rewitalizacja alejki spacerowej na ul. Wandy [WBO. 2017]
Kategoria: rewitalizacja
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek)
- Próg budżetowy: do 250 000 zł
Uzasadnienie
Alejka spacerowa położona pośrodku ul. Wandy to charakterystyczny element przedwojennej myśli urbanistycznej. Położona w sercu kompleksu mieszkalnego zamkniętego w kwartale ulic Gajowickiej, Sztabowej, Powstańców Śląskich i alei gen. Józefa Hallera stanowić miała naturalne miejsce spotkań lokalnej społeczności. Rolę tę powinno wzmacniać ponadto bezpośrednie sąsiedztwo istotnych w życiu osiedla obiektów: dwóch przedszkoli, szkoły podstawowej czy sklepu spożywczego.
Jeszcze kilka lat temu obiekt tętnił życiem. Na zamontowanych tam ławeczkach spotkać można było pełen przekrój społeczny: starsze panie na ploteczkach, rodziców oczekujących na zakończenie lekcji przez swoje pociechy, radosną młodzież czy uczące się dopiero jazdy na rowerze dzieci. Niestety, w niezrozumiałych okolicznościach ławki zostały z alejki usunięte. Rozpoczęło to proces powolnej degradacji tego terenu. Obecnie alejka w praktyce pełni wyłącznie rolę wybiegu dla psów. Zły stan nawierzchni, wszechobecne zwierzęce odchody i walające się śmieci skutecznie odstraszają od spacerów.
Niniejszy projekt zakłada kompleksową rewitalizację obiektu. Przede wszystkim spełniony zostanie powszechny wśród okolicznych mieszkańców postulat powrotu ławek. Ponadto przewidywane jest wyrównanie i uzupełnienie braków w nawierzchni spacerowej. Dodatkowym wyposażeniem winny być kubły na śmieci oraz ustawienie słupków ograniczających możliwość parkowania samochodów na krańcówce alejki od strony ul. Słowiczej (obecnie nawierzchnia jest tam w stanie krytycznym, analogiczne rozwiązanie na końcówce od strony ul. Powstańców Śląskich przyniosło oczekiwany efekt).
Przeprowadzenie niniejszej inwestycji winno zaprocentować powstaniem lokalnego centrum budowy kapitału społecznego.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 250 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 9: Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek
Lokalizacja szczegółowa: brak.
Osiedle: Powstańców Śląskich
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.