Nr projektu. 393
Wejście do Parku Szczytnickiego przy moście Szczytnickim [WBO. 2017]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy (Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów)
- Próg budżetowy: do 750 000 zł
Uzasadnienie
Teren jest używanym powszechnie wejściem do Parku Szczytnickiego od strony mostu Szczytnickiego, nie uporządkowanym po przebudowie mostu i układu drogowego skrzyżowania al.J.Kochanowskiego z al.L.Różyckiego. Wymaga odpowiedniego zagospodarowania, zapraszającego do korzystania z parku. Powinien tez stanowić miejsce spotkań wygodnym do umawiania się na parkowe spacery.
Rozwiązania wymaga ślepo zakończona ulica M.Kopernika i potrzebne jest odpowiednie połączenie ścieżki rowerowej z terenem parku.
Park jest chroniony konserwatorsko ale w tym miejscu nie widać dbałości o cenne założenie parkowe, będące jednocześnie przecież terenem niezbędnym dla rekreacji i wypoczynku a wiec zdrowia mieszkańców nie tylko w skali lokalnej ale całej wschodniej części miasta .
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie, z wyłączeniem miejsc parkingowych. Szacunkowy koszt inwestycji to 750 tys. zł, ponieważ zgodnie z opinią Miejskiego Konserwatora Zabytków do realizacji projektu wymagane jest opracowanie koncepcji zagospodarowania dla całego Parku Szczytnickiego. Ostateczny zakres zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 3: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów
Lokalizacja szczegółowa: wskazany przeze mnie obszar oprócz skweru zieleni (dzialki 16/1) obejmuje także czesc działki drogowej -ul.M.Kopernika
Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.