Nr projektu. 393

Wejście do Parku Szczytnickiego przy moście Szczytnickim [WBO. 2017]

Głosów: 48

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów)
  • Próg budżetowy: do 750 000 zł

Uzasadnienie

Teren jest używanym powszechnie wejściem do Parku Szczytnickiego od strony mostu Szczytnickiego, nie uporządkowanym po przebudowie mostu i układu drogowego skrzyżowania al.J.Kochanowskiego z al.L.Różyckiego. Wymaga odpowiedniego zagospodarowania, zapraszającego do korzystania z parku. Powinien tez stanowić miejsce spotkań wygodnym do umawiania się na parkowe spacery.
Rozwiązania wymaga ślepo zakończona ulica M.Kopernika i potrzebne jest odpowiednie połączenie ścieżki rowerowej z terenem parku.
Park jest chroniony konserwatorsko ale w tym miejscu nie widać dbałości o cenne założenie parkowe, będące jednocześnie przecież terenem niezbędnym dla rekreacji i wypoczynku a wiec zdrowia mieszkańców nie tylko w skali lokalnej ale całej wschodniej części miasta .

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, z wyłączeniem miejsc parkingowych. Szacunkowy koszt inwestycji to 750 tys. zł, ponieważ zgodnie z opinią Miejskiego Konserwatora Zabytków do realizacji projektu wymagane jest opracowanie koncepcji zagospodarowania dla całego Parku Szczytnickiego. Ostateczny zakres zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 3: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Lokalizacja szczegółowa: wskazany przeze mnie obszar oprócz skweru zieleni (dzialki 16/1) obejmuje także czesc działki drogowej -ul.M.Kopernika

Osiedle: Zacisze-Zalesie-Szczytniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

48

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 47
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 25
Mężczyźni 23

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.