Nr projektu. 346

Odnowienie szpetnych wiaduktów kolejowych [WBO. 2017]

Głosów: 765

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: do 1 000 000 zł

Uzasadnienie

Celem projektu jest ocieplenie zimnych, brzydkich wiaduktów wrocławskich. Wzorem innych miast na świecie (ilustracje poglądowe w załączniku), projekt zakłada umieszczenie donic z wiszącymi, kolorowymi, pachnącymi i długo kwitnącymi kompozycjami kwiatowymi, aby uprzyjemnić mieszkańcom ponury widok wiaduktów kolejowych i estakad drogowych.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany negatywnie. Rośliny zasadzone w donicach w trudno dostępnych miejscach wymagają stałej obsługi, często przy pomocy wysięgników, a to generuje dodatkowe koszty utrzymania - większe niż koszty inwestycji. Taki projekt nie wpisuje się w formułę WBO, która nie przewiduje dodatkowych środków na bieżące utrzymanie obiektów. Ponadto większość wskazanych we wniosku działek nie stanowi własności Gminy Wrocław.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie dla wiaduktów kolejowych nad ulicami: Grabiszyńską, Legnicką, Borowskiej, i Bolesława Krzywoustego (numery L349, L752, L349 i L292). Pozostałe wiadukty sa w dobrym stanie lub planowany jest ich remont. W zwiazku z tym, że obiekty nia są w zarządzie Gminy Wrocław, inwestycje bedą wymagały uzgodnień ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., co moze wydłużyć czas realizacji. Szacunkowy koszt inwestycji to 250 tys. zł. Ostateczny zakres zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Wrocław

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

765

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 744
Papier 21

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 414
Mężczyźni 351

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.