Nr projektu. 202
Modernizacja przystanku tramwajowego "Daszyńskiego" na ul. Jedności Narodowej w kierunku centrum - poprawa komfortu, bezpieczeństwa oraz szybkości obsługi. [WBO. 2017]
Kategoria: komunikacja zbiorowa
Budżet zweryfikowany: 250 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 250 000 zł
- Projekt rejonowy (Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie)
- Próg budżetowy: do 250 000 zł
Uzasadnienie
Budowa wyniesionego peronu przystanku "Daszyńskiego" znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo korzystania z tramwajów. Będzie ogromnym ułatwieniem głównie dla osób starszych a także rodziców z małymi dziećmi.
Beneficjentami przebudowy staną się także kierowcy, ponieważ tramwaj będzie mógł w znacznie krótszym niż obecnie czasie dokonać wymiany pasażerskiej i odjechać.
Na początek zgłaszamy przebudowę przystanku w kierunku centrum z uwagi na większe szanse jego wybrania ze względu na znacznie niższe koszty. W przypadku sukcesu drugi z przystanków zrealizowany powinien zostać ze zwykłych środków miejskich albo w WBO 2018.
W załączeniu na zdjęciach przedstawiono obecny stan przedmiotowego przystanku.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany negatywnie ze względu na konieczność zapewnienia dodatkowego pasa ruchu dla obsługi ul. Rychtalskiej, przy której zlokalizowano osiedla mieszkaniowe.
Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Przystanek w kierunku centrum należy odsunąć od skrzyżowana z ul. Rychtalską na wysokość zatoki postojowej. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 250 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.
Lokalizacja
Rejon WBO: Nr 1: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie
Lokalizacja szczegółowa: Skrzyżowanie ulic Jedności Narodowej, Daszyńskiego - Rychtalskiej. Przystanek A/T w kierunku centrum miasta.
Osiedle: Ołbin
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.