Nr projektu. 200

Rower miejski dla Księża i Brochowa [WBO. 2017]

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zgłoszony: 750 000 zł

Status: Projekt nie bierze udziału w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy (Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice)
  • Próg budżetowy: do 750 000 zł

Uzasadnienie

Wrocławski Rower Miejski cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Wrocławian, jednak nie wszyscy mają szansę z niego skorzystać na swoim osiedlu. Projekt zakłada utworzenie 9 stacji na terenie Księża i Brochowa w następujących lokalizacjach:
1) Przy ul. Krakowskiej w okolicach CH „Family Point”
2) Przy ul. Krakowskiej w okolicach Parku Wschodniego
3) Przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Karwińską
4) Przy pętli tramwajowej na Księżu Małym
5) Przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej z Zagłębiowską
6) Przy skrzyżowaniu ulic Cedrowej, Pionierów oraz Wileńskiej
7) Przy stacji kolejowej Wrocław Brochów
8) Przy skrzyżowaniu ul. Biegłej i Semafowe
9) Przy pętli autobusowej na Brochowie
Dzięki projektowi mieszkańcy Księża i Brochowa zostaną włączeni do sieci Wrocławskiego Roweru Miejskiego, która umożliwia sprawniejsze poruszanie się po centrum miasta, jak również uzyskają lepszy dojazd do innych środków transportu miejskiego – autobusu, tramwaju i pociągu.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany negatywnie.Umowa z operatorem Wrocławskiego Roweru Miejskiego zawarta jest na lata 2015-2018. Projekt zgłoszony w 2017 będzie realizowany w 2018. Wobec powyższego stacja zostałaby postawiona tylko na jeden sezon. Ponieważ bardzo istotnym kosztem postawienia stacji jest koszt zakupu, montażu i testowania stacji wraz z terminalem, stojakami i rowerami, inwestycja taka byłaby bardzo droga. Koszt amortyzacji sprzętu ulega w tym przypadku skróceniu z 4 lat do 1 roku. Wobec powyższego stawianie stacji na jeden rok, ze względu koszty jest niecelowe i nieekonomiczne. Lokalizacja wskazana we wniosku będzie wzięta pod uwagę przy kolejnym postępowaniu na wdrożenie systemu roweru publicznego we Wrocławiu, na lata 2019-2022.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany negatywnie. Umowa z operatorem Wrocławskiego Roweru Miejskiego zawarta jest na lata 2015-2018 i nie jest możliwe jej aneksowanie. Lokalizacja wskazana we wniosku będzie wzięta pod uwagę przy kolejnym postępowaniu na wdrożenie systemu roweru publicznego we Wrocławiu, na lata 2019-2022. Jednocześnie informujemy, że jesienią 2017 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji nowych stacji WRM.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 6: Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Brochów , Księże, Przedmieście Oławskie