Nr projektu. 103

Mokrzański Plac zabaw [WBO. 2017]

Głosów: 480

Kategoria: place zabaw

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie)
  • Próg budżetowy: do 250 000 zł
Projekt został zrealizowany w ramach WBO2017

Uzasadnienie

Osiedle Mokra zlokalizowane jest we Wrocławiu, w jego zachodniej części, 4 km od Leśnicy i DK nr 94, pod Lasem Mokrzańskim.
Jesteśmy troszkę zapomnianym osiedlem Wrocławia, ponieważ nie mamy utwardzonej asfaltowej drogi, chodników, ścieżki rowerowej, gazu, kanalizacji, boiska dla młodzieży ani placu zabaw dla dzieci.
W imieniu mieszkańców osiedla zgłaszam projekt na PLAC ZABAW DLA DZIECI mając w pierwszej kolejności na myśli tych najmłodszych.
Najbliższy park rekreacyjny, plac zabaw czy boisko w naszym rejonie znajdują się w Gminie Miękinia lub Leśnicy, wymaga to od rodziców dzieci mobilizacji i udania się tam komunikacją miejska lub własnym transportem, co wiąże się z czasem i kosztami.
Mając własny plac zabaw bylibyśmy osiedlem bardziej ucywilizowanym ;), dzieci miałyby swoje czarodziejskie miejsce do zabawy a my - dorośli mieszkańcy - miejsce do spotkania i porozmawiania o ważnych lub mniej ważnych sprawach.
Z uwagi na stosunkową niewielka liczbę mieszkańców mamy na myśli niewielki ogrodzony płotkiem plac zabaw z urządzeniami i huśtawką dla dzieci i miejscem odpoczynku dla rodziców.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Jednak z uwagi na fakt, że teren jest mocno zadrzewiony, ilość urządzeń zabawowych będzie uzależniona od możliwości wkomponowania ich pomiędzy istniejącym drzewostanem. W ramach WBO nie wycinamy drzew. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Jednak z uwagi na fakt, że teren jest mocno zadrzewiony, ilość urządzeń zabawowych będzie uzależniona od możliwości wkomponowania ich pomiędzy istniejącym drzewostanem. W ramach inwestycji WBO unikamy wycinania drzew. Kwota potrzebna na realizację inwestycji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 14: Leśnica, Maślice, Pracze Odrzańskie

Lokalizacja szczegółowa: Bardzo dobra lokalizacja w środku osiedla, wejście od ulicy Mojęcickiej, z każdej strony dużo zieleni i drzew, cicha przyjemna okolica z dala od głównej, ruchliwej ulicy.

Osiedle: Leśnica

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

480

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 140
Papier 340

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 278
Mężczyźni 202

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Realizacja


07.12.2018

Projekt zakończony. Oddany do użytku.


15.01.2018

Zlecono sporządzenie dokumentacji projektowej.