Nr projektu. 759
Odnowienie deptaka DĄBIE - BISKUPIN [WBO. 2016]
Kategoria: zieleń/rekreacja
Budżet zweryfikowany: 750 000 zł
Status: Nie wybrany w głosowaniu
Próg budżetowy: do 750 000 zł
- Projekt rejonowy
- Próg budżetowy: do 750 tys. zł
Uzasadnienie
U schyłku PRL-u wzdłuż ciągu ulicy Olszewskiego (po jej północnej stronie), na odcinku od b. zajezdni tramwajowej DĄBIE do pętli tramwajowej na BISKUPINIE (do ul. Norblina), biegła przyzwoita trasa spacerowa, która dla potrzeb niniejszego projektu nazywam „deptakiem”. Gdy chodzi o infrastrukturę techniczną (torowisko tramwajowe, perony na przystankach, wiaty, chodniki) ta część miasta Wrocławia jest wyjątkowo zaniedbana. Szczególnie zaniedbany, wręcz w ruinie, jest ów – niegdyś ładny – deptak. Niniejszym występuję z wnioskiem o odbudowę tego deptaka, przynajmniej w miejscach, w których zniszczenia są największe. Będzie to jeden z pierwszych kroków przywracania urody tej pięknej niegdyś części Wrocławia.
Od nowa trzeba by przemyśleć przebieg deptaka w pobliży b. zajezdni tramwajowej, gdzie (w dwóch miejscach) deptak przecina się z torowiskiem tramwajowym (nieczynnym już, ale nadal stanowiącym utrudnienie w ruchu pieszym). Od Zajezdni do ul. Aleksandra Kosiby deptak jest praktycznie całkowicie zniszczony, miejscami są odcinki dzikiej ścieżki, błotnistej po deszczu. Tuż za (gdy idziemy na wschód) przystankiem tramwajowym Chełmońskiego/Kazimierska, na deptaku powstał „chwilowo” parking (ściślej: parking wchłonął kilkadziesiąt metrowy odcinek deptaka) – i ten stan trwa już od kilkunastu lat. Dziś piechur musi slalomem mijać zaparkowane samochody. Oczywiście deptak koniecznie powinien być przywrócony ruchowi pieszemu.
Na samym końcu projektowanego deptaka, tj. od ul. Spółdzielczej do ul. Norblina, deptak jest dziś zaniedbaną „drogą polną”. Po odnowieniu deptaka, ten szczególnie odcinek odzyska dawną urodę lokalnego małego parku.
Więcej szczegółów – na załączonnych fotografiach (zamienionych na pliki PDF.)
[...]
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem działki nr 10/1, AM-1, obręb Biskupin, ponieważ nie jest własnością Gminy Wrocław. Kwota potrzebna na realizację inwestycji w zakresie ułożenie nawierzchni szutrowa w obrzeżach wraz z dokumentacją to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Osiedla: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów
Lokalizacja szczegółowa: 1. Obręb: Biskupin, Działka nr: 101/2, Własność Gminy bez wieczystego użytkowania - w trwałym zarządzie - ZDIUM 2.Obręb: Biskupin, Działka nr: 101/2, Własność Gminy bez wieczystego użytkowania - w trwałym zarządzie - ZDIUM 3.Obręb: Biskupin, Działka nr: 101/2, Własność Gminy bez wieczystego użytkowania - w trwałym zarządzie - ZDIUM 4.Obręb: Biskupin, Działka nr: 101/2, Własność Gminy bez wieczystego użytkowania - w trwałym zarządzie - ZDIUM 5. Obręb: Biskupin, Działka nr: 101/2, Własność Gminy bez wieczystego użytkowania - w trwałym zarządzie - ZDIUM 6. I inne
Załączniki
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.