Nr projektu. 685
Plac Zabaw dla Starszaków w parku Grabiszyńskim i coś ekstra dla maluchów [WBO. 2016]
Kategoria: place zabaw
Budżet zweryfikowany: 560 000 zł
Status: Wybrany w głosowaniu
Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł
- Projekt ogólnomiejski
- Próg budżetowy: 1-1000000 zł

Uzasadnienie
Plac Zabaw dla Starszaków w parku Grabiszyńskim i coś ekstra dla maluchów
Plac zabaw dla starszych dzieci w Parku Grabiszyńskim jest długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycją. Stanowić ma dopełnienie zwycięskiego projektu nr 616 WBO (plac zabaw dla dzieci młodszych) z roku 2015, który wymaga doposażenia, o co również wnioskujemy.
Na wyposażenie obiektu przeznaczonego dla dzieci starszych składają się: bardzo atrakcyjne duże urządzenie linowe ze zjeżdżalniami, podwójne huśtawki, trampolina oraz bardzo przez dzieci wyczekiwany zjazd linowy zwany „tyrolką”. Wszystko to znajdować się ma na wygrodzonym terenie o nawierzchni żwirowej w zielonych okolicach górki Mała Sobótka w pobliżu ul. Racławickiej. Do małego placu, który jest w fazie projektowania, planujemy dodać urządzenia, które uczyniłyby go bardziej atrakcyjnym dla maluchów.
Projekt służyć ma dzieciom z całego Wrocławia, ponieważ obiektów tak atrakcyjnie wyposażonych przeznaczonych dla tej grupy wiekowej brakuje w całym mieście. W okolicach placu zabaw powstaje i będzie powstawać wiele nowych osiedli, przybywać więc będzie stale nowych użytkowników placu. Połączenie mostowe z osiedlem Oporów umożliwi szybkie dotarcie na plac zabaw osób z dalszych okolic. Dzięki budowie obiektu zapewnimy młodym wrocławianom moc atrakcji - odpoczynek i ruch na świeżym powietrzu oraz bezpieczną zabawę.
Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:
Projekt został zweryfikowany pozytywnie w kwocie zaproponowanej przez lidera. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.
Lokalizacja
Lokalizacja: projekt ogólnomiejski
Lokalizacja szczegółowa: Park Grabiszyński koło górki Mała Sobótka
Liczba głosów ogółem
To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

Liczba głosów : internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.


Płeć : kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.


Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.