Nr projektu. 515

II etap budowy boiska wielofunkcyjnego i instalacja oświetlenia w parku przy al. Kasprowicza (naprzeciwko kościoła) [WBO. 2016]

Głosów: 280

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Projekt zakłada dwukrotne powiększenie ogólnodostępnego dla wszystkich mieszkańców boiska wielofunkcyjnego (zgodnie z pierwotnymi założeniami projektu nr 347 zgłoszonego w WBO w 2014 r.) oraz instalację lamp oświetleniowych na tymże boisku, a także przy ścieżce prowadzącej przez park z al. Kasprowicza do wału oraz na placu zabaw i siłowni zewnętrznej oraz kalistenice w tym samym parku.

Pierwszy etap budowy boiska (wraz z budową siłowni na powietrzu oraz instalacją ławek i koszy na śmieci wzdłuż parkowej alejki) został zrealizowany w ramach WBO w grudniu 2015 r. (projekt nr 347). Od tego czasu boisko cieszy się wielkim powodzeniem wśród mieszkańców. Aby jeszcze bardziej można było się cieszyć z gier zespołowych na tym boisku, konieczne jest dwukrotne zwiększenie jego powierzchni zgodnie z założeniami pierwotnego projektu nr 347 z 2014 r. Boisko ma służyć co najmniej do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę. W miarę możliwości powinno umożliwiać również grę w badmintona. Boisko po przebudowie powinno zostać ogrodzone w sposób analogiczny do stanu obecnego.

Poprawie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i umożliwieniu korzystania z parku i infrastruktury sportowej także w porze wieczornej ma służyć instalacja oświetlenia. Pozwoli to również na stworzenie długiej, przyjaznej, wieczornej ścieżki spacerowej od al. Kasprowicza do wałów i dalej wzdłuż Odry.

W ramach projektu zainstalowane zostanie także przyłącze elektryczne, które umożliwi organizację różnych wydarzeń kulturalnych w parku przy al. Kasprowicza.

Ponieważ przy okazji realizacji projektu nr 347 z 2014 r. opracowano już projekt obejmujący zarówno I jak i II etap budowy boiska, pozwoli to na uniknięcie dodatkowych kosztów projektowania.

Liderem projektu jest radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Karłowice-Różanka, Kleczków

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

280

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 232
Papier 48

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 162
Mężczyźni 118

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.