Nr projektu 498

Zielona Trasa Śródmiejska [WBO 2015]

Głosów: 376

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: od 500 tys. zł

Uzasadnienie

„Zielona Trasa Śródmiejska (ZTŚ) to koncepcja nowoczesnego zielonego ciągu pieszo-rowerowego, wzdłuż którego znajdują się szpalery drzew oraz huśtawki. Trasa będzie zaczynała się przy Ogrodzie Botanicznym i prowadziła ulicami Świętokrzyską i Prusa aż do Wydziału Architektury przy Parku Tołpy. Będzie obejmowała także siłownię na powietrzu, infrastrukturę rowerową i zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców wyniesione przejścia naziemne. ZTŚ chcemy zrealizować w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku tylko kawałek, w kolejnych latach cały ciąg komunikacyjny.
Wierzymy, że Zielona Trasa Śródmiejska będzie początkiem zmian na Ołbinie, na Śródmieściu oraz w całym Wrocławiu. Ciekawa trasa pieszo-rowerowa sprawi, że jakość życia mieszkańców dzielnicy się poprawi: będzie zieleniej, weselej oraz bezpieczniej. Ołbin stanie się miejscem przyjaznym dla młodzieży, rodzin z dziećmi czy osób starszych – po prostu przyjemnym miejscem do spędzania czasu, gdzie rozkwitnie lokalna przedsiębiorczość. ZTŚ jako naturalne przedłużenie ciągu spacerowego Rynek-Ostrów Tumski sprawi, że Śródmieście stanie się miejscem tętniącym życiem, miejscem, gdzie chętnie zaglądają wszyscy mieszkańcy miasta, by niespiesznie spacerować, jeździć rowerem, wypocząć na zielonych terenach rekreacyjnych czy po prostu pobujać się na ustawionych przy trasie huśtawkach.

Sprawmy, by wrocławski Ołbin rozkwitł i stał się krakowskim Kazimierzem! Wspierajmy koncepcję Zielonej Trasy Śródmiejskiej.

W ramach pierwszej, największej części Zielonej Trasy Śródmiejskiej planujemy miedzy innymi postawienie:
• 40 huśtawek
• 2 stacji naprawy rowerów
• 20 latarni
• 20 ławek
• 20 koszy na śmieci,

a ponadto do realizacji przewidujemy:
• Nasadzenie drzew i krzewów za kwotę 80.000zł
• Uspokojenie ruchu przy Wydziale Architektury, wyniesienie ulicy na wysokości wejścia do gmachu
• Remont istniejącej infrastruktury rekreacyjnej w parku Tolpy
• Parkowe urządzenia sportowo-rekreacyjne (miejsca do gry we frisbee, bule itd. )
• Naprawa chodnika na ul. Stein od strony parku
• Montaż 100 stojaków rowerowych
• Wyznaczenie kontrapasu rowerowego na ul. Stein na wysokości parku
• Wyznaczenie drogi rowerowej przez park, łączącej ul. Ledóchowskiego z E. Stein
• Naprawa chodnika ul. Świętokrzyska, B. Prusa na odc. Świętokrzyska- Ledóchowskiego
• Naprawy krawężników, zabezpieczenie trawników, nasianie zniszczonej trawy, konieczne naprawy ścieżek, chodników w Parku Tołpy
• Naprawa alejek na Skwerze Ludzie ze znakiem “P”, krawężników, rewitalizacja trawników, zabezpieczenie trawników płotkami, zabezpieczenie alejek parkowych przed samochodami
• Zabezpieczenie chodników i trawników na długości ZTŚ przed dewastacją przez samochody.
• Domki dla ptaków, nietoperzy, hotele dla owadów – pamiętamy o wszystkich mieszkańcach :)

Zielona Trasa Śródmiejska przyczyni się do powrotu przestrzeni miejskiej do mieszkających tu ludzi, a także w sposób pozytywny wpłynie na otaczająca nas przyrodę - ożywioną jak i nieożywioną.”

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację projektu to 2 000.000 PLN. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla Ołbin

Lokalizacja szczegółowa: ul. Świętokrzyska po stronie numerów nieparzystych ul. Bolesława Prusa na odcinku Świętokrzyska-Ledóchowskiego Park im. św Edyty Stein na odcinku pomiędzy ul. Ledóchowskiego a ul. Edyty Stein oraz chodnik przylegający do ul. św. Edyty Stein ul. św. Edyty Stein Park Tołpy Skwer Ludzi ze Znakiem “P”

Załączniki

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.