Nr projektu 325

Kompleksowe zagospodarowanie terenu położonego wzdłuż ulicy Królewieckiej - PARK MAŚLICKI [WBO 2015]

Głosów: 1 643

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: od 500 tys. zł

Uzasadnienie

Maślice Małe i Duże to obszar dynamicznie rozwijający się pod względem urbanistycznym. Równocześnie w dużym tempie rośnie liczba mieszkańców tego terenu, (nowi mieszkańcy Maślic to głównie rodziny z małymi dziećmi). Wraz z intensyfikacją zabudowy kurczą się tradycyjne, choć niezagospodarowane trasy spacerowe. Obecnie spacery ogółu społeczności Maślic odbywają się po osiedlowych ulicach, wśród ruchu ulicznego gdyż chodniki zastawione są samochodami. Na osiedlu brakuje również ławek do odpoczynku, nakarmienia dziecka lub relaksu z lekturą. Utworzenie na Maślicach licznych zamkniętych osiedli z własnymi placami zabaw lub małymi miejscami rekreacji, powoduje zanikanie więzi społecznych między mieszkańcami. Wraz z tymi zjawiskami nie pojawiają się niestety nowe, ogólnodostępne miejsca wypoczynku, rekreacji i integracji społecznej. Park na Maślicach jest odpowiedzą na potrzeby mieszkających tu ludzi, a także chęcią wykorzystania terenu o dużym potencjale przyrodniczym i krajobrazowym. Projektowany teren z racji położenia w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego i dużej dostępności komunikacyjnej może stać się perfekcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu nie tylko dla mieszkańców Maślic, ale również wszystkich Wrocławian. Park Maślicki będzie także jednym z zielonych punktów na szlaku pieszo-rowerowym i wejdzie w skład systemu zieleni miejskiej. Zagospodarowanie zaniedbanego i zaśmieconego terenu położonego tak blisko Stadionu Miejskiego zwiększy również rangę tego obiektu.

GŁÓWNE PIORYTETY PROJEKTU 325

- Uporządkowanie terenu (wyrównanie terenu, nasypy na górki, przygotowanie zieleni i trawy)

- Wytyczenie i utwardzenie ścieżek spacerowych z dostosowaniem się do istniejących

- górki do zabawy i jeżdżenia oraz na jednej z nich zjeżdżalnia 4m. wejściami o różnych możliwościach

- huśtawki pionowe x5 dla małych dzieci i x5 dla starszych dzieci i huśtawki poziome oraz karuzele x2

- 3 duże piaskownice

- plac zabaw dla dzieci –uproszczony czyli np. paliki wbite w ziemię od najmniejszego do największego lub równoważnia czy tor przeszkód.

- toalety x4
- kosze na śmieci
- ławki
- parking (miejsce wyrównane i utwardzone)
- ogrodzenie wzdłuż torów kolejowych
- nasadzenia zieleni np. choinki

Pozostawienie miejsc na atrakcje, które będziemy realizować w przyszłych latach i kolejnych projektach oraz możliwościach jakie będą to umożliwiały takich jak:

- postać Bajkowa, ścianki do malowania, maszyna np. traktor pomalowany i bezpieczny do zabawy oraz siłownia dla dzieci, fontanny

- muszla koncertowa, rzeźby, obrazy, restauracje, stoły do gryp. szachy, miejsca do gry np. bulle,
siłownia dla dorosłych

Kwota szacunkowa na realizację projektu to ok 2 mln zł.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Koszty jego realizacji oszacowano na 2 000.000 PLN. Szczegółowy zakres projektu zostanie ustalony na etapie realizacji.

Lokalizacja

Osiedla Maślice

Lokalizacja szczegółowa: Teren położony między ulicą Królewiecką, a zabudowaniami ulicy Noteckiej i linią kolejową relacji Wrocław-Wołów, począwszy od obwodnicy autostradowej Wrocławia do zabudowań sklepu Biedronka (obręb Maślice, Pilczyce)

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

0

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 0
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 0
Mężczyźni 0

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.