www.wroclaw.pl
U tego partnera możesz otrzymać zniżka do-20%
Kultura

Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr Polski we Wrocławiu to najstarszy wrocławski teatr dramatyczny, największy na Dolnym Śląsku i drugi co do wielkości w Polsce.

W repertuarze znajdują się zarówno inscenizacje dzieł Brunona Schulza (wystawiany pod honorowym patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Fundacji Bente Kahan spektakl "Xięgi Schulza"), Aleksandra Fredry ("Ożenić się nie mogę") czy komedie święcące triumfy na Broadwayu ("Filadelfijska opowieść"), jak i skłaniające do refleksji adaptacje utworów Henrika Ibsena ("Acid snow") czy Fiodora Dostojewskiego ("Bracia Karamazow").

Prezentujemy także kolejne edycje działań cyklicznych, takich jak Świebodzki OFF, poświęcony teatrowi awangardowemu, czy Teatr na ekranie, stanowiący okazję do obcowania z kanonem polskiego i światowego dramatu w mistrzowskich wykonaniach. Inscenizacjom towarzyszą często akcje charytatywne, prelekcje i debaty, jak choćby wystąpienie prof. Deglera na okazję 80. rocznicy śmierci Witkacego czy dyskusja o prawach człowieka z udziałem eksperta Fundacji Helsińskiej.

Informacje na temat COVID-19:

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w wyniku COVID-19, korzystanie z usług u Partnerów uczestniczących w programie Nasz Wrocław może być utrudniona lub niemożliwa aż do odwołania. Przed planowaną wizytą u naszych Partnerów prosimy o wcześniejsze sprawdzenie, czy świadczone usługi nie są czasowo zawieszone.

Galeria