Pierwszy numer informatora wroclaw.pl

Oddajemy w ręce wrocławian pierwszy numer drukowanego informatora wroclaw.pl. Można tu znaleźć m.in. informacje o zmianach w komunikacji, Wrocławskim Budżecie Obywatelskim, działalności NGO czy wiadomości z wrocławskich osiedli.

Jarek Ratajczak 2019-09-25 13:29:12

Biuletyn to 12 kolorowych stron, a na nich miejskie tematy i sprawy ważne dla mieszkańców. Informator można dostać w ponad 150 miejscach na terenie miasta m.in. na targowiskach, w radach osiedli, domach seniorów, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, ośrodkach kultury czy Centrach Obsługi Mieszkańca. Nakład biuletynu to 35 tys. egzemplarzy. Co ważne, nie będzie tu reklam.

Dla mieszkańców

To będzie drukowane wydanie miejskiego portalu internetowego www.wroclaw.pl. Chcę, aby informował on, podobnie jak czyni to miejski portal, o sprawach ważnych dla Wrocławia. A dzięki papierowej formie, trafiał do miejsc ważnych dla mieszkanek i mieszkańców oraz wychodził poza urząd i przestrzeń wirtualną – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
O lewej strony: Adrian Staniszewski, dyr. ds. Komunikacji Społecznej w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Arkadiusz Filipowski, z-ca dyr. Wydziału Komunikacji Społecznej UM Wrocławia

Swietłana z Ukrainy

– Informacji o mieście szukam w Internecie. Cieszę się, że teraz będę mogła z gazety dowiedzieć się, co dzieje się we Wrocławiu. Chętnie poczytam – mówi Swietłana z Ukrainy, która od ponad roku mieszka we Wrocławiu.

Janina Dąbrowska

– Chciałabym, aby w mieście było więcej terenów zielonych a mniej wycinki drzew – mówi Janina Dąbrowska, mieszkanka ul. Zaporowskiej, która wzięła gazetę dla siebie i sąsiadki.

Bezpłatny informator

Adresatami informatora są wszyscy mieszkańcy, a szczególnie ci, którzy na co dzień nie korzystają z Internetu lub nie szukają w nim informacji o Wrocławiu. Chodzi o zachęcenie wrocławian do udziału w procesie konsultacji, na podstawie których podejmowane są istotne decyzje m.in. w sprawach dotyczących nowych miejsc zieleni, ścieżek rowerowych czy rekreacji.

Wrocławia nie zmieni sam prezydent

Jacek Sutryk podkreśla: – Wrocławia nie zmieni tylko prezydent. Wrocławia nie zmieni też tylko Rada Miejska. Za Wrocław jesteśmy odpowiedzialni wszyscy, za jego przyszłość, za jego rozwój, za rozwiązywanie problemów. 

– Chcę państwa do tej współodpowiedzialności zachęcić, a za pośrednictwem naszego nowego biuletynu dzielić się tym, co dla Wrocławia aktualnie najważniejsze – dodaje prezydent.

Agnieszka z Pilczyc

– Mieszkam w gminie Długołęka i tam są takie gazetki. To fajna sprawa. Można się wiele dowiedzieć o tym co dzieje się w mieście, tym bardziej, że nie korzystam z Internetu – zaznacza pani Urszula.

– Nie mam czasu na szukanie informacji a tak mogę poczytać. To dobre dla tych co nie siedzą w Internecie cały dzień – podkreśla pani Agnieszka z Pilczyc.

Raki Kumar z Indii

– Zaglądam regularnie na portal wroclaw.pl. Mogę tam znaleźć wiele interesujących mnie informacji o mieście i o tym co się dzieje we Wrocławiu – mówi Raki Kumar z Indii, który we Wrocławiu pracuje w Nokii.

Pierwszy numer biuletynu

Gazetka wroclaw nr1 from Wroclaw

Tematy ważna dla miasta

Na łamach biuletynu stałe miejsce będą mieć tematy związane z miejską komunikacją, sprawami społecznymi, partycypacja społeczną, wrocławskimi osiedlami i organizacjami pozarządowymi.

Czytelnik znajdzie też zapowiedzi imprez i wydarzeń kulturalnych. Nie zabraknie również informacji o miejskich inwestycjach i planach na przyszłość.

Bezpłatny informator wydaje miejska spółka – Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Będzie się ukazywał cyklicznie – kolejny numer w listopadzie br., a od nowego roku, raz w miesiącu.

Nawiguj klikając w strzałki

Środowisko naturalne na pierwszym miejscu

Podczas prac nad nowym kanałem komunikacji z mieszkańcami od początku postawiono na działania, które nie będą wpływały negatywnie na środowisko. #WrocławNieMarnuje dlatego biuletyn jest drukowany na papierze ekologicznym (50 proc. z makulatury). Dystrybucja informatora została zaplanowana tak, aby w ponad 80 proc. wykorzystywać lokalne firmy transportowe.

– Nie chcemy i nie zastąpimy gazet czy magazynów. Nie jesteśmy też dla nich konkurencją, bo w biuletynie nie będzie umieszczanych płatnych reklam. Informator wroclaw.pl to kolejny element polityki informacyjnej miasta i swojego rodzaju tablica ogłoszeń z ważnymi wiadomościami dla mieszkańców – zaznacza Adrian Staniszewski, dyrektor ds. Komunikacji Społecznej w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Zachęcamy Czytelników, by razem z nami tworzyli informator:

Redakcja wroclaw.pl, pl. Solny 14, 50-062 Wrocław, tel. +48 71 78 35 310, e-mail: biuletyn@araw.pl