Wrocław Extra

Cała Polska w cieniu Śląska [BIULETYN 86/2022 WROCLAW.PL]

fot. wroclaw.pl

Mamy to – 27 maja po dwóch dekadach WKS zdobył 18. mistrzostwo Polski w koszykówce. W naszym biuletynie nie mogło zabraknąć relacji. Ponadto piszemy o otwarciu wrocławskich kąpielisk, planach tramwajowych miasta, zmianach w komunikacji na rondzie Reagana i projekcie Wrocławskiego Centrum Sportu, o tym, co załatwisz w ZDiUM i gdzie rozerwiesz się w przyszłym tygodniu. Na początek, w sobotę 4 czerwca zapraszamy na europejską biesiadę na Rynku w ramach festiwalu Europa na widelcu.

Agata Zięba | 03 czerwca 2022

 

Do 30 czerwca złóż deklarację o źródłach ciepła

Do końca tego miesiąca każdy właściciel lub zarządca budynku zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wyjaśniamy, jak to zrobić.
Czytaj na s. 3

zdjęcie ilustracyjne

Mieszkanie bez wkładu własnego – dla kogo?

27 maja ruszył rządowy program „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Szukającym własnego mieszkania umożliwi on zaciągnięcie kredytu hipotecznego z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego, która zastąpi wkład własny. Rząd zapowiada nowelizację ustawy m.in. w zakresie limitów cen nieruchomości.

Czytaj na s. 4

zdjęcie ilustracyjne

Fot. Freepik

Zmiany tras na rondzie Reagana od 4.06

W sobotę 4 czerwca rozpoczną się prace na 1. i 2. peronie ronda Reagana. Na około miesiąc swoje trasy zmieni 17 linii: 5 tramwajowych (1, 2, 10, 33 i 70) i 12 autobusowych (C, D, 111, 115, 121, 131, 149, 151, 241, 253, 255 i 315).

Czytaj na s. 6

pl. Grunwaldzki

Fot. www.wroclaw.pl

Doświadczasz przemocy? Masz szansę to zmienić

Osoby doświadczające przemocy mogą zmienić swoje życie. Po odejściu z domu, mogą liczyć nie tylko na bezpieczne lokum dla siebie, ale również dla swoich bliskich i zwierząt. Ruszył projekt, który zapewnia taką pomoc. Zobacz, gdzie się zgłosić, jeśli potrzebujesz pomocnej ręki.
Czytaj na s. 8

zdjęcie ilustracyjne

Fot. Unsplash.com

Europa na widelcu powraca na Rynek

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią wraca kulinarne święto Wrocławia – festiwal Europa na widelcu. Wydarzeniu patronuje Robert Makłowicz, który będzie w sobotę na wrocławskim Rynku. Bądź tam i ty i weź ze sobą nasz biuletyn, w którym znajdziesz program, menu i instrukcję, jak wymienić kupon na jedzenie.
Czytaj na s. 10-11

Europa na widelcu

Fot. UMW

Gdzie na lody we Wrocławiu? Podpowiadamy

Lody, lody dla ochłody. W słoneczne i ciepłe dni wielu z nas zastanawia się: świderki czy gałki, włoskie czy amerykańskie, czekoladowe czy truskawkowe... Dokąd można pójść na lody we Wrocławiu? Przeczytaj nasze zestawienie.
Czytaj na s. 14

Lodziarnia na ul. cybulskiego

Fot. Tomasz Hołod

Emocje-Sport-Kultura: od 4.06 ruszają pawilony w parkach

Pawilony kultury, czyli plenerowe sceny z nagłośnieniem, sprzętem sportowym i rekreacyjnym, jak co roku zostaną oddane mieszkańcom. Znajdują się w dziesięciu miejscach we Wrocławiu: w parkach, zieleńcach i na skwerach. Każdy może włączyć się w tworzenie harmonogramów ich działań. Zobacz, gdzie i jak.
Czytaj na s. 16

zdjęcie ilustracyjne

Fot. WCRS

A na osiedlach:

KARŁOWICE: Budowa galerii Długosza 66 już na finiszu

Sklepy odzieżowe, z elektroniką i RTV, zoologiczny, sportowy i drogeria – to wszystko w dużej galerii handlowej Długosza 66, w pobliżu al. Kromera na Karłowicach. Centrum handlowe z popularnymi markami i sklepami będzie miało 5250 mkw. powierzchni. Otwarcie planowane jest na listopad 2022 r.

LEŚNICA: Uczczono pamięć wielkiego społecznika

Skwerowi przy ul. Płońskiego na wrocławskiej Leśnicy nadano imię Andrzeja Kobla, zmarłego nagle 26 maja 2000 r. społecznika, radnego miejskiego, inicjatora wielu działań charytatywnych i kulturalnych.

A ponadto:

 • Zabytkowe pojazdy będą kursowały po Wrocławiu pod nazwą WRO-TA
 • Ubiegłoroczny budżet został rozliczony
 • Sezon letni na kąpieliskach został już otwarty
 • Wrocław planuje budowę nowych tras tramwajowych
 • Aktywnie do szkoły: aplikacja dla uczniów
 • Wrocławskie Centrum Sportu o kolejny krok bliżej
 • Dworzec Nadodrze sprzedany za blisko 15 mln zł
 • Popełnili błędy, a teraz pomagają uchodźcom
 • ZDiUM to nie tylko wrocławskie drogi
 • Czytajmy więcej! Dzięki temu świat może być lepszy
 • Wyspa Słodowa jest sprzątana przez całą dobę
 • Sprinterzy w smoczych łodziach ścigają się na medal
 • Ruszają dni dialogu i edukacji międzykulturowej
 • Wrocław pełen gwiazd od 4 do 9.06
 • Dziecinada, czyli teatry dla dzieci
 • Ubierz się elegancko na Ladies Day na Partynicach

Gdzie dostać bezpłatny biuletyn