Biuletyn wroclaw.pl na lato i na wybory

Dziewiąte wydanie bezpłatnego Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego Wrocławia – wroclaw.pl na czerwiec i lipiec br. ma dwie okładki. Okazję do tego są bowiem dwie i każda szczególna. Po pierwsze, dotarliśmy do najpiękniejszej pory roku, gdy zazwyczaj zapominamy o codziennym tyglu podczas wakacyjno-urlopowej laby. Po wtóre zaś, jako świadomi i odpowiedzialni obywatele znajdujemy się w przeddzień wydarzenia, które może mieć ogromny wpływ na nasze życie we wszystkich czterech porach roku – 12 lipca 2020 r. wybierzemy nowego Prezydenta RP.

Małgorzata Wieliczko 2020-07-06 11:08:44

Jednak i wakacje, i okres wyborczy w naszym kraju przychodzi nam również spędzać w czasie pandemii koronawirusa. Nadal obowiązują pewne obostrzenia, które każą pamiętać, że nie jesteśmy w pełni bezpieczni. Że poziom zachorowań na COVID-19 w naszym kraju znacząco nie spada i każdego dnia notuje się, ciągle liczoną w setkach, liczbę nowych zakażeń i niestety również zgony.

Z tym wielkim kłopotem musimy sobie więc radzić, organizując na przykład swoim dzieciom wyjazd na kolonie albo całej rodzinie na wczasy. Nieraz będzie to tylko namiastka naszych wielkich planów urlopowych – często obliczona na skromniejsze możliwości finansowe, za co również odpowiada koronawirus. Jednocześnie, wielu z nas przyjdzie wypoczywać od pracy i nauki we Wrocławiu. Naszym zdaniem – może to być bardzo udany czas, o ile przypomnimy sobie, jakie miejskie, a także aglomeracyjne atrakcje czekają na to, byśmy je w końcu odkryli albo z nich skorzystali. Między innymi temu poświęcamy wiele stron letniego wydania Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Tego ze słoneczną okładką, z której uśmiecha się krasnal Życzliwek.

Biuletyn wroclaw.pl czerwec-lipiec from Wroclaw

Wakacyjnych, a także szereg miejskich tematów zamknęliśmy także pod drugą okładką, która ma nam przypominać, że Wrocław powinien pójść 12 lipca na II turę wyborów prezydenckich co najmniej tak licznie, jak podczas I tury – bo była nas siła aż 70,81% wrocławianek i wrocławian, oraz osób, które w 28 maja uzyskały uprawnienie do głosowania w naszym mieście. Bądźmy odpowiedzialni za swój kraj i swoje miasto. Wybór tego, kto w naszym imieniu będzie sprawował najwyższy urząd w państwie należy – i zależy! – bowiem do nas!  

Biuletyn nr 9 – pobierz pdf

 

Na wybory! Cały Wrocław

Miasto prowadzi kampanię profrekwencyjną. Zwłaszcza po tym, jak licznie podążyliśmy do urn wyborczych w pierwszej turze wyborów prezydenckich, nie można tego wyniku zmarnować, a warto jeszcze go polepszyć. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk jest bardzo zbudowany obywatelską postawą mieszkańców dolnośląskiej stolicy i szykuje swego rodzaju „dowód wdzi

Deklaruję, że na osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzimy 50 dodatkowych drzew i zapewnimy im opiekę pielęgnacyjną. Na ten cel przeznaczymy 100 tys. złotych. Trzymam kciuki i powodzenia! – zachęca prezydent Wrocławia.

W I turze wyborów prezydenckich we Wrocławiu zagłosowało aż 70,81% z blisko 480 tys. osób uprawnionych. W II turze o fotel Prezydenta RP ubiegają się Rafał Trzaskowski (43,56% w I turze w naszym mieście) i Andrzej Duda (28,04%). 12 lipca 2020 r. lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00-21.00. Przeczytaj w naszym biuletynie o zasadach głosowania w II turze i idź na wybory!

Będziemy wygodniej poruszać się po mieście

Ze względu na epidemię, część mieszkańców Wrocławia zmienia swoje przyzwyczajenia transportowe. Dlatego miasto nie tylko kontynuuje dotychczasowe działania, ale i realizuje kolejne, mające ułatwiać przemieszczanie się pieszo, rowerem lub komunikacją
zbiorową, zwłaszcza w centrum. Piszemy o tym w letnim wydaniu biuletynu.

Zresztą treści komunikacyjnych czytelnicy znajdą na łamach więcej – dowiedzą się, jak przebiegają wakacyjne remonty torowisk, a także które polskie firmy chcą sprzedać naszemu miastu swoje tramwaje i czy są to korzystne oferty. A ten, kto chce już niebawem wyfrunąć z Wrocławia na wakacje samolotem, dostanie informacje o aktywnych przewoźnikach i kierunkach przez nich proponowanych. 

– Fragment ul. Ruskiej zamieniony w deptak, strefy ograniczonej prędkości chroniące rowerzystów na trzech ważnych ulicach i ukłon w stronę kierowców w postaci darmowej godziny parkowania pod NFM. Miasto dostrzega skutki epidemii i jej wpływ na przemieszczanie się mieszkańców.

Biuletyn wroclaw.pl na wakacje i na wybory

Biuletyn wroclaw.pl na wakacje i na wybory

Wakacje we Wrocławiu – można je przeżyć pięknie

Ten numer biuletynu musiał być jednak optymistyczny. Tak jak lato, które we Wrocławiu i aglomeracji wrocławskiej można spędzić i aktywnie, i poleniuchować, i zobaczyć te miejsca i atrakcje, na które po prostu w innym terminie nie mamy czasu. Pamiętamy jednak, żeby zawsze zachowywać się odpowiedzialnie w czasie pandemii.

Warto się odrobinę wysilić i zorganizować część czasu dziecku, które zostaje w domu. Ale z drugiej strony nie bójmy się nudy. Nuda może pobudzać kreatywność dziecka, wyciszyć je, pomóc odkryć, co tak naprawdę lubi robić.

To jedna z rad psychologa, jak podejść do letniego wypoczynku teraz, gdy ewidentnie przeszkadza nam w tym pandemia. Doradza naszym czytelnikom również lekarz, mówiący nie tylko o twardych zasadach zabezpieczania się przed zakażeniem koronawirusem, ale i innych sposobach postępowania w czasie np. wakacyjnych podróży, żeby uniknąć kłopotów zdrowotnych albo się przed nimi odpowiednimi środkami zabezpieczyć. 

Tematy z letniego wydania biuletynu

Dwie okładki, ale wspólna treść. W 9. numerze miejskiego biuletynu skupiamy się na wakacjach i Wrocławiu i jego okolicach jako miejscu na Ziemi, gdzie można przeżyć wspaniałą letnią przygodę.

Nie zapominamy też o tematach, którymi żyje miasto na co dzień. Zajrzyjcie do papierowego wydania, które już jest w dystrybucji od 6 lipca albo do treści elektronicznej na portalu www.wroclaw.pl:

 • Samorządność lokalna ma 30 lat
 • Wraki aut znikają z wrocławskich ulic – za sprawą działań straży miejskiej
 • Ciepło z miejskiej sieci pojawi się w 18 wrocławskich kamienicach
 • Aquapark po remontach i w przededniu otwarcia nowych basenów
 • Fundusz Osiedlowy – projekty wstępnie zweryfikowane
 • WBO: Koniec I etapu oceny tegorocznych projektów
 • Mobilny Wrocław
 • Powszechny spis rolny 2020 – czyli informacje dla prowadzących działalność rolną 
 • Cyberporadnia na uzależnienie od internetu
 • Nowe parki na wrocławskich osiedlach
 • Jaki ma być park Krzycki – wypowiedzą się mieszkańcy 
 • Asystenci pomogą wrocławianom zmienić piec
 • Seniorzy mogą zmieniać swoje miasto
 • Co we wrocławskim sporcie słychać
 • Krzyżówka z hasłem – rozwiąż w czasie pobytu na wrocławskim kąpielisku