Nr projektu. 507

Zabytkowy Ołbin - renowacja kamiennych ławek na Skwerze Ludzi ze znakiem P [WBO. 2018]

Głosów: 2 790

Kategoria: zabytkowe

Budżet zweryfikowany: 100 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt zabytkowy: do 100 000 zł

  • Projekt zabytkowy
  • Lider projektu:

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadani to 100 000 zł. W ramach projektu Grow Green w 2018 r. przygotowana zostanie koncepcja remontu skweru, realizacja WBO będzie musiała być zgodna z powstałą koncepcją. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie realizacji inwestycji.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 206, 425 i 507.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota to 100 000 zł. W ramach projektu Grow Green w 2018 r. przygotowana zostanie koncepcja remontu skweru, realizacja WBO będzie musiała być zgodna z powstałą koncepcją. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie realizacji inwestycji.
Zgłoszono projekty o podobnym zakresie: 206, 425 i 507.

Uzasadnienie

Ołbin to piękne, zielone osiedle. W słoneczne dni, jak i te pochmurne, wiele osób spaceruje, wychodzi ze zwierzętami lub uprawia sport w otoczeniu drzew lub nad rzeką. Skwer ludzi ze znakiem P jest kontynuacją zielonej drogi prowadzącej przez całe Osiedle (od Skweru Skaczącej Gwiazdy przez Park Tołpy, aż do Mostu Burzowego). W latach 20 XXw. istniał pomysł na utworzenie alei spacerowej aż do rzeki - niestety nie został on zrealizowany, a dzisiaj na tym terenie istnieją w dalszym ciągu ogrody działkowe, które są dla osiedla i mieszkańców bardzo istotnym miejscem.
Prostokątny plac z kamienno-drewnianymi ławkami jest jednym z bardziej charakterystycznych miejsc Skweru, jak i Ołbina. Bardzo często widać tam przesiadujących mieszkańców w każdym wieku. Miejsce to tworzy wyjątkową atmosferę, lecz jego stan coraz bardziej odstrasza spacerowiczów. 8 ławek wymaga renowacji i zabezpieczenia tak, by mogły służyć mieszkańcom przez kolejne długie lata. Dzięki tym działaniom nie stracimy tak charakterystycznej małej architektury, a dodatkowo osoby starsze będą miały miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie mogą swobodnie usiąść (w przestrzeni osiedla jest coraz mniej niezniszczonych ławek). Element ten przyciągnie także spacerowiczów na teren skweru i poprowadzi dalej nad rzekę.

Elementy projektu

Renowacja i zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych drewnianych elementów ławek
Renowacja i zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych kamiennych elementów ławek
Zabezpieczenie kamienia przed podciąganiem wody i zielenieniem
Oczyszczenie otoczenia, by drobna roślinność nie niszczyła ławek
Oczyszczenie kamiennych krawężników dookoła ławek

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt zabytkowy

Lokalizacja szczegółowa: Północna część Skweru Ludzi ze znakiem P

Osiedle: Ołbin

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

2 790

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 2 376
Papier 414

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 1 572
Mężczyźni 1 218

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.