Nr projektu. 460

Park Kolumba [WBO. 2018]

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zgłoszony: 249 850 zł

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy (Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów)
  • Lider projektu: Daniel Werbliński

Uzasadnienie

Park przy skrzyżowaniu ul. Kolumba z ul. Marca Polo to malowniczy skwer położony przy bulwarze spacerowym w bezpośrednim sąsiedztwie kanału żeglugowego i osiedla Olimpia Port. W ramach WBO chcielibyśmy przede wszystkim wzbogacić park o dodatkową zieleń dzięki nasadzeniom nowych krzewów oraz wzbogacić to miejsce o niezbędną infrastrukturę i uczynić je bardziej przyjaznym dla mieszkańców Wrocławia - w szczególności Swojczyc i Sępolna.
Na terenie parku planujemy przeprowadzić nową ścieżkę rowerowa, która połączy istniejącą już na osiedlu ścieżkę z bulwarem. Dodatkowo chcemy wyznaczyć nowe i odnowić stare ścieżki, które zostaną otoczone opaskami z kostki granitowej.
Aby stworzyć miejsce do integracji dla naszych mieszkańców chcemy zamontować w dwóch miejscach designerskie siedziska. W jednym, z rejonów chcielibyśmy stworzyć wyjątkowe miejsce z możliwością wylegiwania się na siatkach, gdzie mieszkańcy mogliby korzystania z dobrodziejscy dobrej pogody mając widok na rzekę. Dodatkowo przy kolejnym miejscu odpoczynku chcielibyśmy wstawić okrągłe lub pół okrągłe ławki aby ułatwiły naszym mieszkańcom integrację. W pobliżu tych ławek chcemy umieścić stację rowerową razem ze stojakami, aby również rowerzyści, którzy przejeżdżają przez nasze osiedlę spędzili na nim trochę więcej czasu w miłej scenerii.
Dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i odwiedzających park, chcielibyśmy umieścić na ulicy graniczącej z zielenią przejście dla pieszych.
Szacujemy, że łączny koszt inwestycji zamknie się w kwocie poniżej 250 tys. zł.

Elementy projektu

Lampa parkowa SCHREDER model cal led 4 sztuk
Siedziska i ławki
Przejście dla pieszych
Krzewy
Ścieżka rowerowa i renowacja istniejących
Stacja Rowerowa
Ograniczniki

Lokalizacja

Rejon WBO: Nr 3: Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Kowale, Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Strachocin-Swojczyce-Wojnów

Kontakt z liderem projektu