Nr projektu. 198

Twistem po Wrocławiu! Dostosowanie infrastruktury pod nowoczesne tramwaje Pesa Twist na trasach linii 2, 6, 10 i 17. [WBO. 2018]

Głosów: 807

Kategoria: komunikacja zbiorowa

Budżet zweryfikowany: 1 000 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji - ostateczny:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem Mostu Pokoju. Konieczne sporządzenie koncepcji. Koszt zadania to 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem Mostu Pokoju. Konieczne sporządzenie koncepcji. Koszt zadania to 1 mln zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

Uzasadnienie

Celem projektu jest przebudowa krawężników i peronów na trasach tramwajowych w celu umożliwienia przejazdu tramwajem Pesa Twist. W minionych latach przebudowano w wielu miejscach Wrocławia elementy infrastruktury niedostosowane do nowoczesnego taboru. Dzięki temu wygodne i w pełni niskopodłogowe tramwaje obsługują coraz większa część Wrocławia. Projekt przewiduje korektę krawędzi przystankowych i krawężników a nie kompleksową przebudowę tras np. torowisko wzdłuż ulicy Żmigrodzkiej. Tramwaje typu Pesa Twist będą mogły kursować linią 2 i 10 w kierunku Biskupina, linią 6 na Kowale czy 17 na Klecinę.
W związku z planami MPK w zakresie nabycia co najmniej 39 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów (z opcją 48 kolejnych) infrastruktura musiałaby zostać dostosowana do potrzeb nowoczesnych konstrukcji, dlatego warto zadbać już teraz by więcej wrocławian mogło cieszyć się komfortem jazdy w 100% niskopodłogowym, nowoczesnym tramwajem. W ten sposób wzrośnie o połowę liczba dostępnych tras dla komfortowych, będących na światowym poziomie tramwajów(poza liniami 3,4,5,10,11,20,23,33).

Elementy projektu

Przebudowa krawężników na Placu Teatralnym dla linii nr 17
Przebudowa krawężników na ulicy Szczytnickiej i Sienkiewicza dla linii nr 2 i 10
Przebudowa krawężników na ulicy Toruńskiej-za pętlą Kromera oraz na Dubois - dla linii nr 6

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Osiedle: Wrocław

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

807

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 781
Papier 26

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 417
Mężczyźni 390

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.