Nr projektu. 756

Zielony Brochów [WBO. 2016]

Głosów: 236

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 250 tys. zł

Uzasadnienie

Projekt zakłada nasadzenie co najmniej 500 wyrośniętych drzew na terenie Brochowa: poszerzenie Parku Brochowskiego i Parku Bieńkowickiego przy ul. Koreańskiej oraz uzupełnienie nasadzeń w istniejących alejach wzdłuż następujących ulic: Mościckiego, Chińska, Koreańska, Birmańska.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada poszerzenie dwóch brochowskich parków, niestety nie określa terminu realizacji. Dzięki projektowi mieszkańcy Brochowa, Jagodna i Bieńkowic będę mogli cieszyć się zielenią i długimi spacerami pomiędzy parkami połączonymi alejami.

Brochów i Jagodno bardzo szybko się rozwijają, z roku na rok przybywa mieszkańców, niestety nie przybywa terenów zielonych. Oddając głos na projekt Zielony Brochów przyczynisz się do poprawy jakości życia mieszkańców południowo-wschodniego Wrocławia.

Projekt obejmuje nasadzenie drzew na następujących terenach uwzględnionych w MPZP: 12ZP/1, 12ZP/17, 12ZP/13, 10U-ZP, 12ZP/5, 12ZP/3 - m.in. działki o numerach: Brochów AR_15 22/4, 23, 24; AR_24 25, 26, 37, 38; AR23 20/5

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie z wyłączeniem działek nr 24/6 i 28/5, które zgodnie z zapisami MPZP są przeznaczone pod zabudowę.
Ponadto:
1) Działki: 25, 26, 37 i 38 przeznaczone do nasadzeń zastępczych
2) Działka: 22/4, 24/16 i 23/1 – na ww. terenie wykonano nasadzenia zastępcze.
3) Działka 20/5 AM-23 - Dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 10U-ZP ustala się przeznaczenie:1) obiekty szpitalne;2) obiekty pomocy społecznej;3) edukacja;4) zieleń rekreacyjna;5) gastronomia;6) obiekty upowszechniania kultury;7) wystawy i ekspozycje;8) pracownie artystyczne;9) obiekty imprez plenerowych;10) obiekty kongresowe i konferencyjne;11) poradnie medyczne;12) pracownie medyczne;13) obiekty opieki nad dzieckiem;14) obiekty kształcenia dodatkowego;15) obiekty naukowe i badawcze;16) obiekty infrastruktury drogowej;17) obiekty infrastruktury technicznej.
W zakresie pasów drogowych:
1) ul. Koreańska – uzupełnienie istniejącej alei Kasztanowców (w miejscach wypadów) – 29 szt.
2) ul. Chińska – MPZP nie przewiduje nasadzeń drzew wzdłuż ww. ulicy, dodatkowo aktualnie w pasie drogowym jest cały szereg sieci infrastruktury podziemnej co uniemożliwia sadzenie drzew;
3) ul. Birmańska – 4KDD/12- Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego ustala przeznaczenie terenu na 1) ulice;2) obiekty infrastruktury technicznej. Nie przewiduje się szpaleru drzew wzdłuż wskazanej ulicy. W opracowaniu MPZP na teren przylegający do wskazanej drogi od strony północno-zachodniej;
4) ul. Mościckiego – istniejące Plany Zagospodarowania Przestrzennego miejscami przewidują szpalery drzew wzdłuż ul. Mościckiego. Przewidują również poszerzenie istniejącej ulicy. ZZM w oparciu o powyższe planuje uzupełnienie istniejących szpalerów drzew w ramach planu nasadzeń. Na odcinku od ul. Birmańskiej w kierunku wiaduktu kolejowego przy ul. Mościckiego-Gazowej-Karwińskiej w opracowaniu MPZP. Należy wstrzymać się do czasu jego uchwalenia.
Należy wykluczyć nasadzenia drzew w odległości mniejszej niż 3m od krawędzi jezdni. Kwota potrzebna na realizację zadania to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Przedmieście Oławskie, Księże, Brochów, Bieńkowice

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

236

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 236
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 130
Mężczyźni 106

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.