Nr projektu. 673

„Stadion Muchoborek” przy Szkole Podstawowej nr 28 [WBO. 2016]

Głosów: 857

Kategoria: edukacja

Budżet zweryfikowany: 550 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Boisko do piłki nożnej planowane jest na niezagospodarowanych terenach należących do Szkoły Podstawowej nr 28. Od wielu lat podejmowane były działania, aby na tym obszarze wybudować profesjonalne boisko trawiaste. Uczniowie SP28 pod opieką swoich nauczycieli odnoszą liczne sukcesy, pomimo że nie ma klasy sportowej. Niestety ich treningi ograniczone są tylko do sali gimnastycznej, ponieważ ani w szkole, ani na osiedlu nie ma odpowiedniego zaplecza sportowego. Zapotrzebowanie na boisko cyklicznie zgłaszają uczniowie, rodzice, nauczyciele, absolwenci i mieszkańcy Muchoboru Małego. Na terenie osiedla brakuje miejsc, gdzie dzieci i młodzież mogliby rozwijać swoją sprawność fizyczną i aktywnie spędzać wolny czas.
Beneficjentami projektowanego obiektu w godzinach pracy szkoły będą uczniowie SP28, a po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrekcją, również uczniowie ZS3. Po godzinach zajęć szkolnych do godziny 22.00 z obiektu będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na jego realizację została oszacowana na 500 000 zł. Ponadto informujemy, że koszty nawadniania boiska będzie ponosiła SP nr 28. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie określonym w formularzu poprawkowym, łącznie z nawodnieniem i odgrodzeniem boiska. Kwota potrzebna na realizację zadania to 550 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Kuźniki, Nowy Dwór, Muchobór Mały

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

857

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 703
Papier 154

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 483
Mężczyźni 374

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.