Nr projektu. 629

Remont i dozielenienie podwórka Kleczkowska - Siemieńskiego - Kraszewskiego - Trzebnicka [WBO. 2016]

Głosów: 144

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Za wyjątkiem środkowej części podwórka, gdzie jest boisko i urządzenia zabawowe pozostała część jest zdegradowana (latem - kurz, jesienią, zimą i wiosną często błoto). Ciągi komunikacyjne i miejsca postojowe "dają szansę" urwania zawieszenia. Utrzymanie porządku na takim terenie jest wyjątkowo trudne. Realizacja projektu otwiera możliwość zagospodarowania tego podwórka poprzez: wykonanie ciągów komunikacyjnych dla bezpiecznego ruchu kołowego, wykonanie miejsc parkingowych, wyznaczenie i przygotowanie (choćby w zakresie podstawowym) terenów zielonych. Proponuje się, aby tereny zielone zostały zaprojektowane bezpośrednio przed budynkami mieszkalnymi i wszędzie tam, gdzie taka powierzchnia nie może lub nie musi być wykorzystana pod potrzeby komunikacyjne lub parkowania samochodów. Być może takie fragmenty zieleni będą też spełniały (po części) funkcje odwadniania terenu. Proponuje się aby utwardzić (najprawdopodobniej z wykorzystaniem EUROBRUK-u) ok. 3000 m2 powierzchni podwórka, część już utwardzonych powierzchni naprawić, a pozostałe fragmenty zagospodarować - jako tereny zielone. Część z tych terenów może być przekazana do zagospodarowania i utrzymania bezpośrednio przez zainteresowane Wspólnoty Mieszkaniowe a nawet mieszkańców np. na podstawie umowy z Zarządcą, co ograniczy (może nawet do zera) koszty utrzymania tych terenów ale i zapewni lepszą ich opiekę. Już aktualnie przed niektórymi budynkami powstały urocze, zielone ogródki, którymi z własnej inicjatywy opiekują się pojedyncze osoby czy sąsiedzi, którzy je założyli. Często wystarczyłoby wydzielenie takich fragmentów i nawiezienie humusu. Na niektórych fragmentach podwórka pożądane byłyby drzewa czy krzewy. Skorzystają mieszkańcy Podwórka. Projekt ma też wymiar integracyjny.

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Na tym etapie weryfikacji nie ma możliwości odniesienia się do konieczności wykonania odwodnienia terenu, co może wpłynąć na ostateczny koszt i zakres projektu. Dodatkowo informujemy, że wiaty śmietnikowe nie mogą być realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zostaną one zrobione niezależnie od WBO.
Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Karłowice-Różanka, Kleczków

Lokalizacja szczegółowa: Wnętrze międzyblokowe w kwadracie ul. Kleczkowskiej-Siemieńskiego-Kraszewskiego-Trzebnickiej

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

144

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 144
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 80
Mężczyźni 64

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.