Nr projektu. 585

Rewitalizacja podwórka w obrębie ul. Wyszyńskiego / Daszyńskiego / Miarki / Cinciały [WBO. 2016]

Głosów: 57

Kategoria: rewitalizacja

Budżet zweryfikowany: 750 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 750 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 750 tys. zł

Uzasadnienie

Podwórko może rywalizować o miano jednego z najgorszych w okolicy, od lat nie były przeprowadzane żadne inwestycje. W ramach inwestycji należy wydzielić i ogrodzić miejsce składowania odpadów, bowiem obecnie często dochodzi do zanieczyszczania okolicy śmieciami przez osoby przeszukujące śmietniki, należy wydzielić miejsca parkingowe wraz z ich utwardzeniem oraz utwardzenie dojazdu do nich. Dodatkowo należy zorganizować infrastrukturę dla dzieci-z obecnej piaskownicy korzystają wyłącznie psy, a ze stołu do ping-ponga amatorzy piwa. Wskazane byłoby umieszczenie urządzenia wielofunkcyjnego ze zjeżdżalnią, karuzeli, huśtawek oraz nowa piaskownica, a także ogrodzenie placu zabaw, aby uniemożliwić wejście psom.
Beneficjentami będą mieszkańcy

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowy odwodnienia oraz ciągów komunikacyjnych. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Na tym etapie weryfikacji nie ma możliwości odniesienia się do kosztów wykonania odwodnienia terenu, co może wpłynąć na ostateczny zakres projektu. Dodatkowo informujemy, że wiaty śmietnikowe nie mogą być realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie budowy odwodnienia oraz ciągów komunikacyjnych. Kwota potrzebna na realizację zadania to 750 000 zł. Dodatkowo informujemy, że wiaty śmietnikowe nie mogą być realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Lokalizacja

Osiedla: Nadodrze, Ołbin, Stare Miasto, Plac Grunwaldzki, Przedmieście Świdnickie

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

57

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 56
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 36
Mężczyźni 21

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.