Nr projektu. 458

Stacje roweru miejskiego NEXTBIKE na Tarnogaju [WBO. 2016]

Głosów: 622

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 250 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 250 tys. zł

Uzasadnienie

Wrocławski Rower Miejski okazał się wielkim sukcesem w obrębie centrum. Wciąż jednak obszary poza obwodnicą śródmiejską są z niego wykluczone. Tymczasem w Bydgoszczy czy Warszawie rower miejski funkcjonuje również w obszarach oddalonych od centrum.

Dlatego proponujemy utworzenie stacji WRM na Tarnogaju - przy ul. Tarnogajskiej, gdzie obok dawnej zabudowy jednorodzinnej zbudowane zostało osiedle wielorodzinne. Proponujemy jedną z trzech lokalizacji, z których finalna zostanie wybrana w ramach konsultacji z mieszkańcami.

Celem postawienia stacji jest skomunikowanie rowerem miejskim centrum, Tarnogaju i dalszych osiedli do których droga wiedzie przez Tarnogaj, np. Brochowa.


Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale budowa jednej stacji w oddaleniu od innych może zaburzyć działanie systemu. Zalecana jest dodatkowa lokalizacja np. na skrzyżowaniu Armii Krajowej / Bardzka.
Koszt postawienie 1 stacji wraz z obsługą jej przez 2 lata wynosi 70 tys. zł. Żeby ostatecznie wycenić projekt potrzebna jest zgoda lidera na zaproponowane zmiany. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie, ale budowa jednej stacji w oddaleniu od innych może zaburzyć działanie systemu. Zalecana jest dodatkowa lokalizacja np. na skrzyżowaniu Armii Krajowej / Bardzka.
Kwota potrzebna na postawienie 3 stacji to 250 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Osiedla: Huby, Gaj, Tarnogaj

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

622

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 553
Papier 69

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 301
Mężczyźni 321

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.