Nr projektu. 290

Stacja Roweru Miejskiego NEXTBIKE przy skrzyżowaniu ulic Ślężnej i Wiśniowej. [WBO. 2016]

Głosów: 136

Kategoria: piesze/rowerowe

Budżet zweryfikowany: 100 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 250 000 zł

  • Projekt rejonowy
  • Próg budżetowy: do 250 tys. zł

Uzasadnienie

Celem projektu jest stworzenie stacji roweru miejskiego 'NextBike' przy skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Ślężnej. Miejsce to zostało 'pominięte' podczas tworzenia kilkudziesięciu nowych stacji w 2015 roku, a jego położenie sprawia że znacznie usprawniło by komunikację w okolicy. Proponowane miejsce nowego przystanku znajduje się obok 2 dużych parków (Skowroni - 2 min, Południowy - 5 min), w pobliżu osiedla bloków oraz domów jednorodzinnych. Punkt ten doskonale wkomponowuje się również w trasy rowerowe: wschód - zachód (Hallera - Armii Krajowej) oraz łączy południe od strony Ślężnej z centrum Wrocławia. (Projekt budowy trasy rowerowej od Ślężnej/ Armii Krajowej ma być zrealizowany na wiosnę - wygrane głosowanie WBO: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,na-sleznej-powstanie-dluga-trasa-rowerowa-cyklistom-bedzie-wygodniej,wia5-3266-23807.html).

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Koszt postawienie 1 stacji wraz z obsługą jej przez 2 lata wynosi 70 tys. zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Koszt postawienie 1 stacji wraz z obsługą jej przez 2 lata jest szacowany na 100 000 zł.

Lokalizacja

Osiedla: Gajowice, Powstańców Śląskich, Borek

Lokalizacja szczegółowa: Stacja rowerowa mogłaby znajdować się na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Ślężnej.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

136

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 135
Papier 1

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 66
Mężczyźni 70

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.