Nr projektu. 182

Zintegrowany system informacji pasażerskiej w obrębie pl. Grunwaldzkiego [WBO. 2016]

Głosów: 474

Kategoria: komunikacja zbiorowa

Budżet zweryfikowany: 200 000 zł

Status: Nie wybrany w głosowaniu

Projekt ogólnomiejski: do 1 000 000 zł

  • Projekt ogólnomiejski
  • Próg budżetowy: 1-1000000 zł

Uzasadnienie

Umieszczenie na Rondzie Reagana kilku dodatkowych wyświetlaczy, w tym wyświetlaczy interaktywnych, które pozwoliły zwiększyły ilość informacji, przede wszystkim miały by one informować co dzieje się na przystankach w okolicy ronda, np. jak wygląda sytuacja na przystanku tramwaju nr 1, na najbliższych przystankach autobusowych.
Wyświetlacze powinny znajdować się również w tunelu podziemnym, dwa duże wyświetlacze (ok. 10 linijek tekstu) na wejściach do tunelu, wyświetlały by one informację zbiorcza jak wygląda sytuacja na rondzie.
Jednocześnie na przystankach w okolicy Norwida, gdzie zatrzymują się autobusy dalekobieżne, powinny być wyświetlacze, na których można by wyświetlać komunikaty o ewentualnych utrudnieniach w kursowaniu (wysyłane np. z centrali nowego dworca autobusowego).

Komentarz UMW po I etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie w zakresie doposażenia w dwie tablice peronów na ul. Skłodowskiej - Curie. Koszt 1 tablicy jednostronnej zamknie się w kwocie 70 000 -100 000 zł. Przewidywany koszt dla 2 tablic DIP to kwota rzędu 200 000 zł. Proponujemy rozważyć możliwość połączenia z innymi projektami tablic przystankowych (projekty 23, 58, 75, 182, 213, 277, 318, 534), co umożliwi obniżenie ceny pojedynczej tablicy.
Negatywną opinię otrzymały:
a) przystanki na węźle przesiadkowym Rondo Reagana - wyposażone są w tablice DIP, po 2 sztuki na jednym peronie przystankowym, w związku z tym brak jest uzasadnienia dla lokalizacji dodatkowych wyświetlaczy,
b) przystanek na ul. Norwida - jest to przystanek dla linii pozamiejskich, komunikacja miejska wykorzystuje go jako przystanek awaryjny. Brak uzasadnienia dla lokalizacji wyświetlaczy. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z liderem na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ogólnomiejski

Lokalizacja szczegółowa: brak.

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

474

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 463
Papier 11

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 271
Mężczyźni 203

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.