Nr projektu 280

WROCLOVE - wielkie litery w ciekawym turystycznie punkcie (punktach) miasta, jako miejsce do zrobienia pamiątkowego zdjęcia we Wrocławiu. Konkurs na projekt oraz wykonanie liter [WBO 2015]

Głosów: 654

Kategoria: inne

Budżet zweryfikowany: 150 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Projekt został zrealizowany w ramach WBO2015

Uzasadnienie

Wrocław potrzebuje dobrego PR-u w nowoczesnych mediach. W XXI wieku młodzi ludzie podróżując po świecie udostępniają w Internecie poprzez media społecznościowe (Facebook, Twetter, Tumbrl itp.) miliony zdjęć na godzinę. Liczy się to by zdjęcie było jak najbardziej "cool". We Wrocławiu brakuje takiego "fajnego" miejsca do zrobienia zdjęcia, które MUSI być udostępnione po powrocie. Nie brakuje nam we Wrocławiu za to pięknych krajobrazów (Hala Stulecia, Wyspa Słodowa z widokiem na Uniwersytet, Ostrów Tumski i Odra). Na wzór Amsterdamu, Budapesztu czy malagi (zdjęcia w załączniku) chciałbym stworzyć wielki napis WROCLOVE w jednym (lub kilku) miejscu we Wrocławiu. Tak by możliwe było by zrobienie zdjęcia z napisem i ze wspaniałym wrocławskim tłem na drugim planie. Tłem mogła by być Hala Stulecia, Ostrów Tumski lub Uniwersytet. Projekt WBO zakładał by również konkurs na wykonanie projektu napisu. W wybór zwycięscy zaangażować mogą się lokalne gazety lub Biuro Promocji Wrocławia, tak by głosować na projekt napisu mógł każdy przez internet. Napis miał by być publicznie dostępny. Można by było na niego wchodzić. Chodzi o to by całkowicie "oddać" go osobą które chcą zrobić sobie z nim zdjęcie. Wysokość około 1,5 - 2 m. Napis powinien być oświetlony.

Komentarz UMW po II etapie weryfikacji:

Projekt został zweryfikowany pozytywnie. Kwota potrzebna na realizację to 150.000 PLN. W przypadku zwyciestwa projektu zostanie zorganizowany konkurs na jego realizację.

Lokalizacja

Osiedla Wrocław

Lokalizacja szczegółowa: Możliwe lokalizacje: okolice hali stulecia (Zalesie 31 lub 6/4), Wyspa słodowa (Plac Grunwaldzki 14/2), bulwar Dunikowskiego (Stare Miasto 9/2)

Załączniki

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

654

Liczba głosów : internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 564
Papier 90

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 339
Mężczyźni 315

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Liczba głosów wg osiedli

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według osiedli, obliczony na podstawie podawanych deklaracji mieszkańców głosujących przez internet.

Realizacja


17.02.2017

Dziś została zawarta umowa na wykonanie robót budowlanych.


15.12.2016

Projekt - kształt napisu został poddany publicznym konsultacjom. Wrocławianie decydowali o jego formie i lokalizacji. Oddano 1953 głosy. Głosowanie trwało od 17 do 23 czerwca 2016. Do realizacji wybrany został napis WRO usytuowany na bulwarze Lecha i Marii Kaczyńskich. Projekt uzyskał 1404 głosy. Obecnie jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji technicznej. Potrwa to do końca roku 2016. W 2017 wybór wykonawcy i bezpośrednia realizacja zadania.

Link: http://www.wroclaw.pl/rozmawia/napis-wroclaw-trzy-lokalizacje-trzy-pomysly-decyduja-mieszkancy