Nr projektu 330

Siłownia pod chmurką na Kuźnikach [WBO 2014]

Głosów: 656

Kategoria: rekreacja

Budżet zweryfikowany: 98 000 zł

Status: Wybrany w głosowaniu

Próg budżetowy: do 150 tys. zł

Projekt został zrealizowany w ramach WBO2014

Uzasadnienie

Jesteśmy mieszkańcami osiedla Kuźniki, które znajduje się w zachodniej części Wrocławia.
Chcemy stworzyć naszym dzieciom, babciom, dziadkom i osobom niepełnosprawnym mieszkającym na naszym osiedlu przyjazne i bezpieczne miejsce. Nasz projekt przewiduje wybudowanie siłowni na powietrzu z której mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy osiedla. Osiedle składa się głównie z bloków czteropiętrowych i domków jednorodzinnych. Mieszka na nim 6600 mieszkańców. Z racji istnienia szkoły podstawowej i gimnazjum, na osiedlu jest bardzo dużo dzieci. Między blokami znajdują się place zabaw dla najmłodszych, jednak brak jest miejsca rekreacji dla starszych dzieci i dla seniorów. Dlatego chcielibyśmy aby na wskazanej działce zamontować sprzęt do fitness dla wszystkich. Z informacji uzyskanych od radnych osiedla oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na osiedlu wynika, że młodzież przesiaduje na ławkach między blokami. Zamontowanie takiego sprzętu stanowiłoby dla nich alternatywne spędzanie wolnego czasu na powietrzu a tym samym odciążyłoby mieszkańców z bloków od hałaśliwego zachowania młodzieży. Plac na którym ma być siłownia jest z dala od bloków.
Siłownia to idealne miejsce spotkań dla seniorów, dla młodych mam, dla ojców wychodzących z dzieckiem na spacer. Siłownia na świeżym powietrzu da możliwość poprawienia nie tylko zdrowia fizycznego ale i psychicznego...

Projekt zakłada zamontowanie co najmniej 8 rodzai sprzętu do ćwiczeń oraz ewentualnego ich ogrodzenia przed zwierzętami. Nie trzeba montować nawierzchni gdyż na wskazanym terenie jest trawa i jest on dobrze przygotowany do realizacji projektu.

Wskazane jest zasadzenie drzew aby osłoniły miejsce fitness od słońca.

Komentarz UMW:


Lokalizacja

Osiedle Kuźniki

Lokalizacja szczegółowa: ul. Hermanowska nr działki 13/1

Kontakt z liderem projektu

Realizacja


30.11.2016

Projekt zrealizowany. Oddany do użytku.