Nr projektu. 88

PAKIET GAJOWY: 1. PARK SŁONECZNY - NOWE ŁAWKI, 2. NOWY PARK OSIEDLOWY naprzeciw PĘTLI TRAMWAJOWEJ-GAJ [WBO. 2022]

Głosów: 386

Kategoria: zieleń/rekreacja

Budżet zweryfikowany: 2 500 000 zł

Status: Niewybrany w głosowaniu

Projekt ponadosiedlowy: do 3 000 000 zł

  • Projekt ponadosiedlowy

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami.
1. Park Słoneczny: opinia pozytywnie dla wymiany ławek i koszy z zastrzeżeniem, że niektóre ławki i kosze znajdują się na działkach prywatnych (ławki we wschodniej i południowo-wschodnia części Parku - ok. 14 szt.), które nie mogą być objęte projektem. W ubiegłym roku na terenie Parku Słonecznego Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach Funduszu Osiedlowego wymienił 38 szt. ławek. Do wymiany na działkach należących do ZZM pozostało do wymiany ok. 17 szt. ławek. Opinia pozytywna także w zakresie instalacji koszy na śmieci - ich dokładna ilość zostanie ustalona na etapie realizacji przy czym należy zachować jednolitą kompozycje w zakresie małej architektury. Opinia negatywna dla nasadzeń. W ramach WROśnij na terenie Parku Słonecznego posadzono ok. 100 drzew. Na chwilę obecną nie ma możliwości sadzenia większej ilości drzew. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
2. Park naprzeciwko pętli tramwajowej: zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego istnieje możliwość realizacji projektu jedynie na części działki nr 49/30, AM-8, obręb Gaj.
3. Górka przy szpitalu: projekt został oceniony negatywnie. Wskazana we wniosku działka nr 27/1, AM-13, obręb Gaj nie należy do Gminy Wrocław. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 2 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 88, 246 i 360.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami:
Park Słoneczny: opinia pozytywnie dla wymiany ławek i koszy z zastrzeżeniem, że niektóre ławki i kosze znajdują się na działkach prywatnych (ławki we wschodniej i południowo-wschodnia części Parku - ok. 14 szt.), które nie mogą być objęte projektem. W ubiegłym roku na terenie Parku Słonecznego Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach Funduszu Osiedlowego wymienił 38 szt. ławek. Do wymiany na działkach należących do ZZM pozostało do wymiany ok. 17 szt. ławek. Opinia pozytywna także w zakresie instalacji koszy na śmieci - ich dokładna ilość zostanie ustalona na etapie realizacji przy czym należy zachować jednolitą kompozycje w zakresie małej architektury. Opinia negatywna dla nasadzeń. W ramach WROśnij na terenie Parku Słonecznego posadzono ok. 100 drzew. Na chwilę obecną nie ma możliwości sadzenia większej ilości drzew. Projekt w tym zakresie nie spełnia kryterium określonego w § 7 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Park naprzeciwko pętli tramwajowej: zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego istnieje możliwość realizacji projektu jedynie na części działki nr 49/30, AM-8, obręb Gaj.
Górka przy szpitalu: projekt został oceniony negatywnie. Wskazana we wniosku działka nr 27/1, AM-13, obręb Gaj nie należy do Gminy Wrocław. Projekt w tym zakresie nie spłenia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 5) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 2 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie realizacji prac. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 88, 246, 360.

Opis projektu

OSIEDLE GAJ potrzebuje ZMIAN:
1. W PARKU SŁONECZNYM trzeba:
A) NOWYCH, SOLIDNYCH ŁAWEK (stare od dawna się sypią i są nieestetyczne)
2. NOWY PARK naprzeciw PĘTLI TRAMWAJOWEJ-GAJ:
A) PO CO KOLEJNE DOMY czy BUDYNKI, skoro może być CIEKAWE MIEJSCE REKREACJI - PRZYJEMNE i dobre DLA ZDROWIA

Uzasadnienie projektu

OSIEDLE GAJ potrzebuje ZMIAN. Od DAWNA NIC się na NIM NIE NIE DZIEJE!!!
MOŻEMY TO ZMIENIĆ!!! ZAZIELEŃMY JE!!! UPIĘKSZMY!!!

Grupa beneficjentów projektu

mieszkańcy okolicznych osiedli

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

1 000 000

Elementy projektu

1 x PARK SŁONECZNY:
1 x ławki + kosze na śmieci
1 x PARK naprzeciw PĘTLI TRAMWAJOWEJ-GAJ:
1. uporządkowanie OKREŚLONEJ DZIAŁKI
1 x 2. ławki + kosze
1 x 3. nasadzenia DRZEW I KRZEWÓW

Lokalizacja

Lokalizacja: projekt ponadosiedlowy

Lokalizacja szczegółowa: PARK SŁONECZNY - CAŁY PARK PARK obok PĘTLI-GAJ - zielone, niezabudowane jeszcze tereny trawiaste pomiędzy DZIAŁKOWĄ a WIELKIMI BLOKAMI i pętlą GAJ

Osiedle: Gaj

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

To wartość przedstawiająca ogólną frekwencja podczas głosowania. Zawiera w sobie ważne głosy oddane poprzez internet oraz zgłoszone w formie papierowej.

386

Liczba głosów

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław.

Internet 386
Papier 0

Płeć : kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Kobiety 234
Mężczyźni 152

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.